google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Votai Lietuvoje ir tamai Kretoje

Už ką meldiesi, kam prašai Dievo malonės, tokią plokštelę ir kabini prie švento paveikslo. Tokią funkciją graikų ortodoksų cerkvėse atlieka 'tama' (gr. τάμα) – sidabrinė (arba auksinė) plokštelė, kurią dažnas tikintysis kabina prie pasirinktos ikonos prašydamas vienokio ar kitokio stebuklo.

Jei prašai geresnio regėjimo, kabini 'tamą' su iškaltomis akimis, jei meldiesi už dukters gerovę – su mergina, jei už sūnaus – su vaikinu. Širdis gali reikšti ir meilę, ir prašymą įveikti širdies negalavimus. Kūdikis gali reikšti ir prašymą susilaukti kūdikio, ir sveikatos linkėjimą gimusiam vaikui.


Variantų ir variacijų – daugybė. Pastaruoju metu atsirado ir gana naujoviškų 'tamų', kurių anksčiau neteko matyti: pavyzdžiui, su knyga (turbūt mokslams), su automobiliu (turbūt kelionėms) ir netgi su mobiliuoju telefonu (turbūt geram ryšiui).


Praktiškai kiekvienoje Kretos cerkvėje prie vienos ar kitos ikonos yra 'tamų'. Tačiau niekur jų nemačiau tiek, kiek jų kabo prie šv.Jurgio ikonos Selinari vienuolyne rytų Kretoje – paveikslas tiesiog skęsta sidabrinėse ir auksinėse plokštelėse. Šv.Jurgio (Agios Georgios) vienuolynas Selinaryje – vienas lankomiausių turizmo sezonu, todėl čia 'tamus' palieka ne tik kretiečiai, bet ir keliaujantieji tikintieji.


Katalikiškoje Lietuvoje 'tamus' atitinka votai. Tik pastaruosius įprasta kabinti ne prašant kokios nors malonės, išgijimo ar stebuklo, o dėkojant už dieviškąją pagalbą kovojant ligomis ar negandomis. Ypatingai gilią votų istoriją turi Aušros vartų Gailestingumo Motinos koplyčia Vilniuje, apie ją paskaityti galite čia: https://goo.gl/bf1Kya #manokreta #atostogosKretoje #cerkvėsKretoje #cerkvėKretoje #Selinari #tamai #AusrosVartai #votai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.