google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Viešnagė „Aspros Potamos“

Tarp senų alyvmedžių ir kalninių pušų pasislėpęs mažas kaimas prie Pefki tarpeklio, kuriuo žiemą ir pavasarį teka Baltąja pavadinta upė, dar visai neseniai buvo visų pamirštas ir niekam nereikalingas. Tiesą pasakius, tai ne visai kaimas: paprastus namelius prie kalno šlaito iš akmens prieš kelis šimtus metų pasistatė Pefki kaimo gyventojai kaip savotiškus kotedžus, kuriuose laikinai galėtų prisiglausti vasarą, kai Baltosios upės slėnyje pjauna ir kulia javus, ir žiemą, kai žemyn nuo Orno kalnų pargena avis ir ožkas.


Nameliai buvo labai paprasti, dažniausiai iš dviejų kambarių: vienas būdavo skirtas žmonėms, kitas – asiliukams ir/arba ožkoms. Ir niekas net pagalvoti negalėjo, kad kada nors tie kotedžai virs vienu įdomiausių Kretos viešbučių.

Apleistų kotedžų potencialą turizmui pirmasis įžvelgė vienas Atėnų architektas 1980-aisiais: jis pradėjo renovaciją, suskirstęs visą kaimą į dešimt atskirų namelių, prie kurių būtų tualetas ir dušas (tokių patogumų anksčiau kaimo žmonės neturėjo). Tačiau dėl kažkokių priežasčių jis apleido pradėtą darbą, o galiausiai apie 1985 metus visą pusiau renovuotą kompleksą pardavė kretietei Alekai, kuri įdėjusi daug pastangų prikėlė kaimą naujam gyvenimui – pavertė jį viešbučiu, kurį pavadino Baltąja upe, graikiškai – „Aspros Potamos“. Viename viešbučio namelių teko pernakvoti. Įspūdžiai – dviprasmiai: kaip ir jauti, jog esi senoje kretietiškoje troboje, bet tuo pačiu neapleidžia jausmas, kad tai – viešbutis. Šiąnakt miegosime senoj kretietiškoj troboj, kuri labiau primena urvą nei namą. Čia nėra elektros, didžiausias šviesos šaltinis – aliejinė lempa. Čia lovų čiužiniai sudėti ant akmeninių pagrindų. Čia žemos durys, žemos lubos, bet aukštas žvaigždėtas dangus.

Rytas senoj kretietiškoj troboj kur kas spalvingesnis negu juodai balta naktis. Štai kaip dienos šviesoje atrodo kaimas-viešbutis, kuriame šiąnakt teko nakvoti.

#manoKreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #AsprosPotamos #Pefki #videoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.