google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Velykų naktis Kretoje

Gerų metų! Χρόνια πολλά! 🎊 Balandžio 19 d. Kretoje ir visoje Graikijoje – Velykos! Pati didžiausia metų šventė, svarbesnė už Kalėdas, Naujuosius metus ir visas kitas šventes.


Tesudega negandos ir viskas atgimsta! Šiemet kaip niekad simboliškai skamba šie žodžiai graikų lūpose. Laikantis papročio Graikijoje Velykų naktį šventinama ugnis ir prie gyvenviečių centrinių cerkvių sukraunami didžiuliai laužai išdavikui Judui sudeginti. Prie kiekvieno laužo pastatoma žmogaus pavidalo ir dydžio šiaudinė kaliausė: sudega Judas – sudega ir negandos 🔥 Susirinkusieji dalinasi pašventinta ugnimi, pridegdami ją nuo žvakės prie žvakės, kol galiausiai mirguliuojančių žvakelių eisenos pasklinda po kaimus ir miestus. Ugnį reikia parnešti namo ir ja pašventinti namus ant įėjimo durų staktos išdeginant kryželį.


Šiemet nėra laužų, nėra eisenų, nėra šurmulingų minių prie cerkvių. „Švęsim, kai baigsis karantinas, kai virusas bus įveiktas“, – sako graikai, patys uždegdami Velykų žvakes savo namuose pabrėždami, kad vienybė degina visas negandas kur kas geriau nei didelis laužas – Judo kaliausę.


🎥 Trumpame filmuke – kasmetiniai Velykų nakties prisiminimai nuo MANO KRETOS įkūrimo: 2015-ųjų fejerverkai, 2016-ųjų milžiniškas laužas, 2017-ųjų liepsnojantis Judas, 2018-aisiais varpininku tapęs Lietuvos renginių režisierius Dalius Abaris, 2019-ųjų šventė kalnų kaime ir... 2020-ųjų mudviejų su žmona balkone vidurnaktį uždegta žvakutė su ore tvyrančiomis maldomis iš aplinkinių cerkvių: šventikai pasirūpino tokiais garsiakalbiais, kad Velykų giesmės mus pasiekė vos tik atidarius namų duris. Pirmą ir vienintelį kartą šiemet per Didžiąją savaitę suskambo ir varpai, palydėti kaimynų fejerverkų.


Tesudega negandos ir viskas atgimsta! 🌿 Ilgiausių metų! 🌟 Χρόνια πολλά! Video galima pamatyti čia >> https://www.facebook.com/manoKreta/videos/2618330348271311/ #manokreta#Velykos#VelykosKretoje#videoKreta#Kretostradicijos#kreta#crete#tradicijos#papročiai#ilgiausiųmetų#ugnis#pavasarisKretoje#AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.