google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Velykinio pasninko pradžia

Nedarbo diena šiandien ir Graikijoje. Taip jau šiemet sutapo, kad kovo 11 d. – ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena 🇱🇹, ir Švarusis pirmadienis Graikijoje 🇬🇷, didžiojo velykinio pasninko pradžia – 'Kathara Devtera' (gr. Καθαρά Δευτέρα).


Šiandien, per Švarųjį pirmadienį šeimininkės Kretoje ir visoje Graikijoje tvarko namus, itin švariai išplaudamos visus virtuvėje naudojamus indus, kad neliktų jokio mėsos ir riebalų kvapo, nes šiandien prasideda septynias savaites truksiantis Didysis velykinis pasninkas – 'Megali Sarakosti' (gr. Μεγάλη Σαρακοστή). Šiemet jis truks iki balandžio 28 d., kai bus švenčiama didžiausia šventė graikų ortodoksų religiniame kalendoriuje – Velykos.


Tikintieji graikai šventai laikosi velykinio pasninko, atsisakydami ne tik mėsos, bet ir gyvulinės kilmės maisto, kuris gautas iš raudono kraujo turinčio gyvūno, t.y. jie atsisako ir pieno produktų, kiaušinių, žuvies. Visa tai keičiama daržovėmis, raudono kraujo neturinčiais jūros gyviais (kalmarais, aštuonkojais, sepijomis, moliuskais ir pan.), vaisiais, riešutais ir iš sezamų sėklų gaminama chalva. Riebalai – tik augalinės kilmės: alyvuogių, sezamų, žemės riešutų, graikiškų riešutų ir kitokie aliejai.

Todėl ir pas mus Kretoje šiandien ant pusryčių stalo – midijos su tarkuotomis morkomis ir pankoliais. Visai geras įvadas prieš kelionę į paplūdimį maudytis ir stebėti laidomų aitvarų. Plačiau apie Švariojo Pirmadienio tradicijas skaitykite:


☑️ https://goo.gl/Q3CZSF – bendra apžvalga apie Švariojo pirmadienio tradicijas Graikijoje ir Kretoje,


☑️ https://goo.gl/S8CPYr – apie laganą, specialiai tik per Švarųjį pirmadienį kepamą duoną,


☑️ https://goo.gl/FCAYkK – apie dvasinį pakilimą simbolizuojančius aitvarus, kurie šiandien puošia Graikijos dangų,


☑️ https://www.sarakosti.gr/2019 – jei skaitote graikiškai, čia kiekvieną Didžiojo pasnininko savaitę rasite vis naujas nuorodas, ką turite nuveikti ir ką paragauti.


Gražaus pirmadienio! Gražios šventės, kad ir ką švęstumėt! 🇬🇷 🎊 🇱🇹


#manokreta #Kretosvalgiai #Kretostradicijos #Švarusispirmadienis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.