google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Velniava Mochos kaime

Velniava Kretoje! Nes juk reikia pagaliau išvaryti žiemą, kurios šalčiai šiemet visiems įgriso iki gyvo kaulo. Į lietuviškas Užgavėnes panašus žiemos varymo procesas Kretoje trunka ne vieną, o ištisas 11 dienų! Nuo dūmų ketvirtadienio 'Tsiknopempti', kuris šiemet buvo vasario 16 d. (apie jį pasiskaityti galite čia: https://goo.gl/0dq1pK), iki Didžiojo Karnavalo, kuris šiemet bus vasario 26 d. kasdien tai vienur, tai kitur Kretoje vyksta persirengėlių šėlionės.

Viena didžiausių persirengėlių švenčių savaitgalį vyko Mochos kaime rytinėje salos dalyje šalia Malios ir Hersonissos kurortų: tūkstančiai kretiečių sugužėjo dūkti ir valgyti 'ksinochondro' – specialios riebios sriubos, verdamos iš mėsos sultinio ir ožkų piene sudžiovintų skaldytų kviečių (apie šią sriubą išsamiau pasakoju čia: https://goo.gl/XCgDGm). Trumpą filmuotą reportažą iš 'ksinochondro' šventės galite pažiūrėti čia:


#manokreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #Mochos #Tsiknopempti #ksinochondro

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.