google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Vaiduoklių tarpeklis centrinėje Kretoje

Kretoje yra Vaiduoklių tarpeklis. Ir prašom nepainioti jo su Mirusiųjų tarpekliu! Pastarasis yra pačiuose Kretos rytuose, o Vaiduoklių – salos centre prie pat sostinės Herakliono. Šimtus kartų esu pravažiavęs šalia, bet kol kas nors pirštu nepabaksnoja, tol ir neišsiruoši pažiūrėti, kas yra už miesto kampo. O ten – kalnų didybė! Eilinis sprigtas į kaktą visiems (man irgi), kurie galvoja, kad norint Kretoje pamatyti kalnų grožį reikia belstis į Dzeuso urvą ar Samariją.

Nors istoriniuose šaltiniuose Vaiduoklių tarpeklis yra vadinamas skirtingai – ir Ellinoperamata, ir Keri, ir Porofarago, ir dar kitais vardais – aišku viena: būtent jame vyko nuožmūs kretiečių mūšiai su okupantais, bandančiais nuo Herakliono prieigų prasibrauti į salos gilumą – tiek su arabais, tiek su venecijiečiais, tiek su osmanais. Gal todėl, kad tarpeklyje bėgant amžiams žuvo tūkstančiai už Kretos laisvę kovojusių vyrų, jis imtas vadinti Vaiduoklių tarpekliu. Nors sakoma, kad toks pavadinimas labiau įsitvirtino tik 1990-aisiais, kai tarpeklį savo apeigoms buvo pasirinkę Herakliono satanistai (taip, taip, ir tokių Kretoje būta!) Iki šiol dievobaimingi kretiečiai tikina, kad tarpeklyje negalima eiti toliau už Agios Georgios koplytėlės, nes ten... vaidenasi. Bet mudu su žmona ėjom. Jokios baimės nejautė ir mūsų šuo. Kalnų grožis traukė į priekį. Vaiduoklių nesutikom, tik tris graikus, iš kurių vienas sužinojęs, jog esame iš Lietuvos, sakė turintis draugę lietuvę, gyvenančią kažkur Anglijoje. Jis džiaugėsi, kad tarpeklyje žmonių mažai būna, kalbėjo kiek nerišliai, o jo bendrakeleiviai keistai tylėjo, tik šypsojosi. Hm... o gal jie buvo vaiduokliai? #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.