google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Šventas tamsusis urvas – Skotino

Prieš 5000 metų čia Mino civilizacijos žmonės meldėsi kalnų ir medžioklės deivei Vrytomartis – kretietiškai Artemidei, kuri senovės graikų mituose buvo perkūnyta į kalnų nimfą, o atėjus krikščionybei – į šventąją Paraskevę. Didžiulis ir įspūdingas urvas centrinėje Kretoje visada vietos gyventojams buvo šventas, nepaisant to, kad keitė savo pavadinimus pagal deivių ir šventųjų vardus. Tam, kad nebūtų painiavos patys kretiečiai jį vadina Skotino – tamsiuoju.

Archeologai nustatė, kad Skotino urvas buvo viena pagrindinių Mino civilizacijos religinių kulto vietų. Prancūzų archeologas Paulas Faure netgi iškėlė versiją, kad šis urvas buvo tuo garsiuoju Knoso labirintu, kuriame gyveno Minotauras. Skotino urvas išties pažadina fantaziją savo dydžiu ir gana niūriu tamsių uolienų dekoru. Pasijunti tarsi didžiulėje gotikinėje bažnyčioje juodomis sienomis ir makabriškomis skulptūromis – stalagmitais bei stalaktitais. Urvo aukštis prie įėjimo – apie 30 m, jo gylis – apie 170 m, o bendras užimamas plotas – apie 2500 kv. m! Vaikščioti urve ganėtinai saugu (jei žiūri po kojomis ir turi šviesos šaltinį), tik norint nusileisti žemiau dėl saugumo būtina įsikibti virvės. Urve yra altorius, ant kurio buvo vykdomi aukojimai dievams. Herakliono archeologijos muziejuje saugomi radiniai liudija, kad čia iš pradžių buvo garbinama Vrytomartis (europietiška tardicija ji vadinama Britomartis), o vėliau – Artemidė ir jos nimfos. Bizantiniu laikotarpiu urve buvo cerkvė, bet nežinoma, kokiam šventajam ji buvo dedikuota. Kita, šventajai Paraskevei (Agia Paraskevi) skirta bizantinio stiliaus cerkvė prie urvo buvo pastatyta Kretą valdant venecijiečiams. #manokreta #atostogosKretoje #Kretosistorijos #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Kretosurvai #Skotino

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.