google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Tūkstantmetis kelis

Kelias, kuriam nei daug, nei mažai – apie 1000 metų. Tas pats, apie kurį užsiminiau savo interviu portalui 15min.lt (jį galite paskaityti čia: https://goo.gl/9LVtPn). Kai centrinėje Kretoje leidausi ieškoti antruoju bizantiniu laikotarpiu, apie XI-XII amžiuje statyto Melissos forto likučių, nemaniau, kad rasiu kur kas didesnį lobį – puikiai išlikusį akmeniniais luitais grįstą kelią, vedantį link forto.

Fotografuodamas sausio saulės metamus savo ir žmonos šešėlius iš pradžių abejojau kelio amžiumi, bet vėliau skurdžiuose aprašymuose apie Melissos forto istoriją radau informacijos, kad 1204 m. Kretą okupavę venecijiečiai XIII a. viduryje stiprino fortą vykdami į jį jau egzistavusiu akmeniniu keliu.


Nuo šiol pasivaikščiojimą per šimtmečius nugludintais akmenimis įtrauksiu į MANO KRETOS ekskursijas po centrinę Kretą, o apie Melissos forto likučius pasakoju čia – https://goo.gl/orXDHT – radom ir juos! 🏰 🛣 👫


#manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretoskeliai #Kretosfortai #bizantinėKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.