google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Tsurekis

Ant kiekvieno velykinio stalo šiandien Kretoje ir visoje Graikijoje – po tsurekį (gr. τσουρέκι). Tai lietuviams pažįstamas pynutės formos pyragas, kuriame įkeptas raudonas velykinis kiaušinis. Tsurekis kepamas ne tik Velykų, bet ir kitų švenčių progomis, bet tik velykinis tsurekis turi savo pavadinimą – lampropsomo (gr. λαμπρόψωμο).

Jis kildinamas iš archaiškesnio graikiškų Velykų pavadinimo – Lampri (gr. Λαμπρή), kuris reiškia ryškią šviesą, Kristaus prisikėlimo šviesą. Tsurekyje įkepto raudono kiaušinio simbolika traktuojama įvairiai, sakoma, kad tai – pralieto Kristaus kraujo, raudonos rožės pumpuro, atgimstančios gamtos vaisingumo simbolis.


#manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretosvalgiai #maistasKretoje #vėlykųvalgiai #vėlykosKretoje #tsureki #tsurekis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.