google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais

Per vasaros karštį nebuvo jokio noro pėsčiomis eiti iki Trafoulas paplūdimio, todėl nuvažiavę iki Loutra uostuko, esančio šalia Lendas kurorto prie Asterousios kalnų pietų Kretoje, paklausėme vietinio žvejo, ar galėtų jis mus nuplukdyti iki kelionės tikslo. „Neplukdysiu, – atkirto jis. – Prie Trafoulas kyšulio visada pragaras: ten susikerta šiaurės, vakarų ir pietryčių vėjai, o stiprios srovės neša į jūrą. Vengiame ten plaukti ypač tokiu oro, kai vėjas stipresnis kaip 4 bofortai“. Nereikėjo geresnio paaiškinimo, kodėl kretiečiai Trafoulas dar vadina Drakono kyšuliu ir įlanka. Nieko kito nebeliko – tik eiti pėsčiomis. Ėjimas iki Trafoulas paplūdimio nebuvo jau toks kankinančiai ilgas ir baisus kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio: nuo Loutra tikslą pasiekėme per 40 minučių. Ir pusė kelio ėjo nedideliu tarpekliu, kuris savo globėjišku šešėliu suteikė atgaivą nuo svilinančios saulės. Kretiečiai tarpeklį vadina Faraggi Pidimatou, t.y. peršokamu tarpekliu, nes, pasak jų, jis toks siauras, kad gyvūnai gali be vargo peršokti nuo vieno jo krašto ant kito.

Atsidūrus paplūdimyje pirmiausia į akis krito iš akmenų sudėlioti ženklai ant smėlio: didžiulė žvaigždė ir įvairaus dydžio apvalūs minojietiški labirintai. Sunku pasakyti, ar jie sudėlioti tiesiog dėl pramogos ar kokiais kultiniais tikslais. Trafoulas paplūdimį kaip ir visus Asterousios kalnus mėgsta įvairaus plauko mistikai, atsiskyrėliai, gamtos galių žinovai, meditacijas bei jogą praktikuojantys žmonės. Gal jie šiuose ženkluose mato kur kas daugiau prasmės, o ne tik paprastus ornamentus. Beje, jie gyvena Trafoulas – stačiuose uoluose pamatėme ne vieną urvą su žmogui tarnaujančiais daiktais. Senovės graikų legendos byloja, kad Trafoulas paplūdimyje lankydavosi Dzeuso ir Europos sūnus, Kretos karalius Minas su savo vyrais tuo metu, kai jo žmona saulės dievo Helijo duktė Pasifajė su moterų palyda maudydavosi šalia esančiame Loutra paplūdimyje ('loutra' graikų kalba reiškia vonias, maudynių vietą). Deja, Loutra pirmykščio vaizdo jau nelikę, nes ten įkurtas uostas su molu, o štai Trafoulas toks pats kaip ir prieš tūkstančius metų – apgaubtas aštrių uolų, nuklotas akmenimis ir marmuro luitais, skalaujamas tyro druskingo Libijos jūros vandens. Tai ypatinga vieta tiems, kas nori pabėgti nuo masinio turizmo vietų Kretoje. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #Kretospaplūdimiai #Trafulas #paplūdimys

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.