google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Tigani sala prie Balos lagūnos

Keptuvė. Arba graikiškai – Tigani (gr. Τηγάνι). Taip vadinasi maža smėlio juosta su Kreta besijungiantis uolėtas iškyšulys, kuris atsiveria prieš akis žvelgiant iš viršaus į Balos lagūną nuo Gramvousos pusiasalio salos vakaruose. Keptuve jis pavadintas dėl savo formos, nors kita vertus vasarą ten iš tiesų galima iškepti kaip ant keptuvės, nes nėra nė menkiausio šešėlio ir nė lašo gėlo vandens.

Tūkstančiai turistų atvyksta pasigrožėti vaizdu į Tigani ir pasimaudyti sekliuose Balos vandenyse, bet mažai kas žino, kad visai šalia, šiek tiek į šiaurę nuo Balos lagūnos antikos laikais klestėjo nedidelis Agnion miestas, kuriame buvo šventykla dievui Apolonui. Dabar jos vietoje yra nedidelė Agios Sostis cerkvė. 1825 metais Tigani tapo prieglobsčiu dešimtims Kretos moterų ir vaikų – jie iškyšulio urvuose slėpėsi nuo Osmanų imperijos karių, malšinusių kretiečių sukilimą. Deja, slėptuvės buvo rastos ir beginklės moterys su vaikais buvo žiauriai nužudyti. Dabar Balos ir Tigani yra vienas iš Kretos draustinių, nes iškyšulyje lizdus suka akmeniniai sakalai, o sekliuose vandenyse gyvena jūriniai vėžliai logerhedai ir ruoniai vienuoliai. Žmonės dabar čia – tik svečiai, todėl belieka palinkėti visiems, kurie čia lankysis elgtis atitinkamai pagarbiai – lyg būnant svečiuose.

#manokreta #atostogosKretoje #ekskursijos #ekskursijosKretoje #Chania #Chanijosregionas #Baloslagūna #Balos #Gramvousa #ImeriGramvousa #Tiganisala #Tigani

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.