google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

THE CRETAN WAY, knyga

„Kreta nuostabi tuo, kad eidamas per ją pėsčiomis vos ne kasdien gali gėrėtis absoliučiai skirtingais, unikaliais kvapą gniaužiančiais peizažais“, – sako italas Luca Gianotti, kuris po filosofijos studijų pasinėrė į kelio filosofijos paieškas. Kartu su bendražygiais įkūręs kompaniją „Compagnia dei Cammini“ jis ėmė atkūrinėti seniai pamirštus takus Italijoje, o 2010 metais iš rytų į vakarus pėsčiomis perėjęs visą Kretą užsidegė aistra atkurti užmirštąjį E4 pėsčiųjų taką Kretoje. Jo ilgis – apie 500 km, Luca pėsčiomis jį įveikė per 28 dienas.

Taip gimė „Cretan Way“ – knyga, apie kurią žino kiekvienas į žygius pėsčiomis mėgstantis leistis kretietis ar Kretos svečias. Lucos Gianotti sudarytą žinyną su žemėlapiais, GPS nuorodomis, nakvynių pasiūlymais ir detaliais kiekvienos dienos aprašymais 2016-ųjų kovą išleido garsieji Graikijos kartografai „Anavasi“ iš leidyklos „Mystis“.


Bet tuo viskas nesibaigė. Luca neapleido Kretos kelio po knygos išleidimo. Dabar jis periodiškai lankosi Kretoje organizuodamas savanorių stovyklas, per kurias žymimi ir valomi pėsčiųjų takai, kuriais vingiuoja Kretos kelias. Kiekvieną kartą jis atnaujina ir GPS duomenis, jei dėl urbanizacijos kelias nusuka kita linkme. Taip pat ieško ir naujų nakvynės bei maitinimo vietų, kurias galėtų pasiūlyti Kretos kelią pasirinkusiems žygeiviams. Visus atnaujinimus jis kelia į interneto svetainę http://www.cretanway.eu/ ir ruošiasi antrajam „Cretan Way“ leidimui, į kurį bus sudėta visa atnaujinta informacija.


Luca turi ir savo pėsčiųjų žygių filosofiją, kurią itališkai vadina „Cammino Profondo“, angliškai – „Deep Walking“ (geriausias lietuviškas atitikmuo – „gilus vaikščiojimas“). Jis sako, kad kelionės pėsčiomis – tai savotiška meditacijos forma: išėjus į žygį jokiais būdais negalima lėkti akis išdegus, geriausia – eiti lėtai, mėgaujantis keliu, vaizdais, bendravimu su sutiktais žmonėmis ir kiekviena žygio akimirka. Ypač Kretoje.


Ir jis visiškai teisus! Todėl jeigu Jus traukia Kretos kelias, susiraskite „Cretan Way“. Įvadą į jį galiu padaryti ir per savo asmenines ekskursijas, apie kurias išsamiau sužinosite čia: http://www.manokreta.lt/pesciuju-zygiai-kretoje O jei susiburs didesnė bendraminčių kompanija, ką gali žinoti, gal vieną kartą ir lietuvių grupė pereis tuos 500 km Kretos keliu.


► Įspūdžius iš Lucos Gianotti organizuotos CRETAN WAY savanorių stovyklos 2017-ųjų kovą rasite čia: https://goo.gl/Exep32


► Daugiau apie Lucos Gianotti projektą CRETAN WAY sužinosite čia: http://www.cretanway.eu/


#manokreta #Kreta #Graikija #knygosKreta #knygosGraikija #knygosapieKretą #knygosapieGraikiją #LucaGianotti #theCretanWay

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.