google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Teofrasto palmės Kretoje

Aristotelio mokinys Teofrastas prieš 2300 metų greičiausiai sėdėjo lygiai po tokiomis pat Kretos datulinėmis palmėmis, kai jas aprašinėjo savo „Augalų istorijoje“. Prieš 50 metų šveicarų botanikas Werneris Greuteris irgi buvo gerokai prisisėdėjęs po praktiškai tik Kretoje išlikusiomis palmėmis, kad nuspręstų jų lotyniškoje klasifikacijoje įamžinti Teofrasto vardą – 'phoenix theophrasti'.

Bet spėju, kad ir senovės Graikijos filosofai Aristotelis su Teofrastu, ir šiemet 80-metį atšventęs Kretos universiteto garbės daktaras Werneris Greuteris bent vieną dieną per savaitę žiūrėjo ir žiūri į palmes ar kitus augalus be jokių klasifikacijos minčių. Tad gražaus sekmadienio po palmėmis – kretietiškomis ar lietuviškomis

;)

#manokreta #atostogosKretoje #Kretosaugalai #Kretospeizažas #palmės

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.