google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Senasis takas šalia Spinalongos įlankos

Dar visai neseniai, vos prieš 50 metų kretiečių pagrindinė susisiekimo priemonė buvo jų pačių kojos. Ant arklio jodavo tik tas, kas jį turėdavo, o asilas dažniau buvo skirtas nešuliams, o ne keleiviams pernešti. Todėl sala išraižyta pėsčiųjų takais: vieni jų paprasti, o kiti – akmenimis grįsti, kad nereikėtų bristi per purvą po žiemos liūčių. Ypač daug akmenimis grįstų takų yra Mirabelo pusiasalyje – visas tinklas, jungiantis kaimus ir vienuolynus.

Todėl įmanoma išėjus iš Epano Pines kaimo vienu taku sugrįžti į jį visiškai kitu. Tą ir padarėme, juolab dalis tako leido mėgautis fantastiška panorama į Spinalongos įlanką: iš 300 metrų aukščio virš jūros lygio grožėjomės Kolokithos pusiasalio kalvomis, iki 1957-ųjų raupsuotųjų kolonija buvusiu Spinalongos fortu, Eloundos ir Plakos kaimais. Ir uodėme artėjantį pavasarį Kretoje skelbiančius kvapus, kuriuos dabar skleidžia šalavijų, dygiųjų lėpštų ir migdolų žiedai. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažai #Kretostakai #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Spinalonga #Mirabelo #Mirabeloįlanka

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.