google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Labai svarbi šventė

Užlipu 220 laiptelių ant kalvos su dideliu kryžiumi. Viršūnėje – urvas. Urve – moterėlė darbingai nusiteikus. Su baltutėlių dažų kibiru ir dideliu teptuku dirba išsijuosus urvo viduje: dažo viską – sienas, lubas, grindis.

– Tai ruošiatės šventei? – klausiu. – Taip! Kasmet čia užlipu viską išbaltinti, – sako moterėlė, vėliau prisistačiusi labai jau neįprastu Kretai vardu – Avgusta. – Reikia gi pasiruošti, kad viskas gražiai atrodytų, kai daugiau žmonių čia susirinks. – O daug žmonių taip aukštai užlipa? – vėl klausiu. – Visas kaimas! – atrėžia Avgusta. – Juk Kryžiaus Išaukštinimas – labai svarbi šventė!

Per MANO KRETOS ekskursijas dažnai pasakoju apie tai, kad daugelis aukštai ant kalvų ar kalnų viršūnių esančių Kretos cerkvių yra skirtos Kryžiaus Išaukštinimui (graikiškai – Timios Stavros), jo šventė švenčiama rugsėjo 14 d. Tądien visi salos tikintieji nusitaiko pavieniui ar su iškilmingomis procesijomis užlipti ant kurios nors viršūnės su Kryžiaus Išaukštinimo cerkve. Tokią anądien dažė ir teta Avgusta, tik jos dažyta cerkvė – ne žmogaus rankomis statyta, o gamtos sukurta, natūralus urvas kalno viršūnėje. #manokreta #atostogosKretoje #cerkvėsKretoje #cerkvėKretoje #TimiosStavros

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.