google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Ne šiaip sau sūris, o visa istorija...

Sūris. Mano rankoje ant folijos – sūris, kuriuo ir džiuvėsiais pavaišino kalnuose savo avių apžiūrėti atvykęs piemuo, kai mudu su žmona ir mūsų augintine Mimi pietų Kretoje keliavome pasigrožėti įspūdingu kriokliu, apie jį pasakoju čia: https://goo.gl/6RrBgV


Taigi, sūris. Ne šiaip sau sūris, o visa istorija...


– Laba diena, ar šitas kelias veda iki krioklio? – paklausiau su galingu visureigiu pikapu smalsiai prie mūsų stabtelėjusį barzdotą vyrą.


– Būkit pasveikinti! Taip, šitas kelias. Dar truputis ir jau būsite vietoj.


– Jūsų avys gerokai pavalgiusios, – bakstelėjau pirštu į šalia besiganančias storules, suprasdamas, kad jis ne savo avių atvažiavo pažiūrėti, jam tiesiog buvo smalsu, kokie ten svetimi žmonės per jo valdas vaikštinėja.


– Šiemet žolės į valias! Tai jos ėda ir ėda. O tos pačios apvaliausios ėriukų laukiasi, – neslėpė pasitenkinimo barzdočius. – Čia ir mano alyvmedžiai, turiu ir vynmedžių lauką, dar norėčiau va šituos kaimyno nupirkti, gal kada parduos...


Jis kalbėjo kalbėjo, pasakojo pasakojo – panašu, kad tiesiog norėjo pasišnekėti, nes žmonių kaime vos 20, turbūt visi verda savo sultyse, retai iki jų kas atvažiuoja, o kas atvažiuoja – tas įdomus bei laukiamas.


– Paimkit į kelionę, – galiausiai ištiesė keletą džiuvėsių ir į foliją suvyniotą kažką. – Čia sūris. Žmona man įdėjo užkąsti, bet kažkaip nesijaučiu alkanas. Gero jums kelio! Šeštą valandą melšiu avis, jei dar būsite kaime, užsukit ana ten ant kitos kalvos.


Kretiečių vaišingumas ir svetingumas seniai manęs nestebina, bet tai, kuo jie kartais mane pavaišina, vis dar verčia aikčioti. Tokio sūrio, kurį gavau iš barzdočiaus, niekada niekur nesu ragavęs. Ir galvą guldau, kad jo niekur neįmanoma nusipirkti.

Iš pažiūros – paprasta 'graviera', avies pieno sūris, bet patekęs ant liežuvio jis priverčia skonio receptorius šokti sirtakį! Beje, maniau, kad jį šuniškai pradės šokti ir Mimi: ji nėra didelė sūrio gerbėja, bet dėl šio gabaliukų tiesiog nėrėsi iš kailio, demonstruodama visus savo sugebėjimus.


Ir ką daro tie piemenys, kad tokį sūrį subrandintų? Spėju, laikosi savo tėvų ir senelių receptų, o ne ES reikalavimų 🙂 🧀 🇬🇷


#manokreta #Kretosistorijos #Kretosvalgiai #žiemaKretoje #atostogosKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.