google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Spalvotas pietų vėjas

Pietų vėjas į Kretą atnešė Sacharos karštį (pastarosiomis dienomis oras įkaista iki +30ºC) ir debesis, kurie saulėlydžio spinduliuose nusidažo oranžiniais atspalviais. Prieš pat saulei nusileidžiant spalvų žaismas gula ant žemės – ir akimirkai nurausta visa Kreta.

Akis džiuginantys tapybiški saulėtekiai ir saulėlydžiai – bene vienintelis pietų vėjo privalumas. Vietiniai gyventojai nesidžiaugia jo atnešama šiluma, nes ji išdžiovina laukus, kuriuose kaip tik dabar noksta derlius. Ne veltui senovės graikai bijojo aušros deivės Eos ir vėjų dievo Eolo sūnaus, pietų vėjo Noto, vadindami jį pasėlių naikintoju. Žiemą pučiant Notui kretiečiai nerekomenduoja degintis saulėje, nes galima stipriai nudegti, be to, ilgiau pabuvus lauke gali užplūsti nuovargis ir galvos skausmai – tarsi iš orkaitės besiveržiantis karštis vargina ir žemę, ir žmones. Visi kur kas labiau laukia Zefyro – švelnaus vakarų vėjo, pavasario pasiuntinio. P.s. Nuotrauka daryta Vrysino kalno papėdėje šalia Retimno miesto su vaizdu į Kulukono ir Psiloričio kalnus. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretospeizažas #Psiloritis #Kulukonokalnai #Zefyras #Notas #pietųvėjas #Kretossaulėtekiaisaulėlydžiai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.