google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Skrendu! Iš Kretos – į Vilnių

Skrendu! Iš Kretos – į Vilnių ✈️ Žinau, kad daug kam įdomu, kaip gi dabar vyksta skrydžiai, todėl dalinuosi patirtimi. Juolab tos patirties šįsyk įgysiu nemažai, nes tiesioginių reisų nėra (tik nuo liepos 1 d.), todėl norint iš Kretos pasiekti Vilnių reikia mažiausiai dviejų persėdimų.

Maršrutas toks: Heraklionas (Kreta) – Atėnai (Graikija) – Larnaka (Kipras) – Vilnius (Lietuva). Visi lankomi oro uostai – šalyse, kurios geriausiai Europoje pergyveno pandemijos iššūkius. Taigi, jei domina skrydžių eiga, skaitykite...

🛸 Herakliono oro uostas. Niekas prie durų netikrina bilietų ir nereikalauja užsidėti kaukės. Tik atiduodant bagažą registratorė paklausia, ar turiu kaukę, nes be jos saugos patikros nepraeisiu. Taip pat ji paklausia, ar turiu užpildęs Kipro skrydžio pasą – jungiamuoju skrydžiu per Atėnus skrendu į Larnaką. Mintyse padėkoju kolegai Kipriukas.lt kelionių organizatoriui Rokui iš Kipro, su kuriuo susisiekiau prieš kelionę, ir jis man atsiuntė nuorodą, kur internete užpildyti Kipro skrydžio pasą – tiesiog atsakyti į kelis klausimus ir pateikti savo asmeninius duomenis. Be užpildytos skrydžio paso formos į Kiprą nepateksi.

Priduodu bagažą. Pirmą kartą šiemet užsidedu kaukę – Kretoje per karantiną jos nebuvo privalomos. Pereinu skrydžio saugos patikrą – jokių išskirtinių procedūrų. Laukiant skrydžio prie įlaipinimo vartų nustebina prekybos automatas, kuriame – ne gėrimai ar užkandžiai, o augalų sėklos. Kretoje per karantiną visi tapo daržininkais ir sodininkais. Sėklų ir sodinukų paklausa taip išaugo, kad pardavėjai ėmė riboti parduodamų sėklų pakuočių kiekį vienam pirkėjui – kad visiems užtektų! Panašu, kad daržininkystės vajaus atgarsiai pasiekė ir oro uosto prekybininkus.

Iš Atėnų nusileidęs lėktuvas atrieda prie pat įlaipinimo vartų – jokiu autobusu nereikia važiuoti: išėjai iš pastato ir praktiškai po minutės – jau lėktuve. Aviakompanijos „Aegean“ skrydžio palydovės kaip visada plačiai šypsosi – kaukės jų šypsenas slepia, bet akys šypsenas vis tiek išduoda.

🛫 Skrydis iš Kretos į Atėnus. ~200 vietų lėktuvas artipilinis. Praktiškai visos eilės užpildytos, bet daugumoje – po 4, o ne po 6 keleivius eilėje. Stiuardesės kelis kartus pakartoja, kad kaukė privaloma viso skrydžio metu. Skirtumas nuo ankstesnių skrydžių su Aegean Airlines – prieš skrydį palydovės nedalina saldainių, o skrydžio metu vietoj pilstomų gėrimų pasirinkimo kiekvienas keleivis gauna paketą su sezaminiu užkandžiu, 330 ml kretietiško vandens „Zaros“ buteliuku ir servetėle su 70 laipsnių stiprumo etilo alkoholiu. Ir sėdynių kišenėse nėra firminio „Aegean Blue“ žurnalo, kuris visada būdavo įdomus. Nepaisant to, vis tiek myliu „Aegean“ už puikų servisą.

🛬 Atėnų oro uostas. Nusileidus stiuardesės kelis kartus perspėja, kad kaukės negalima nusiimti tol, kol išeisime iš oro uosto terminalo. Prie lėktuvo atvažiuoja autobusai: du oro uosto darbuotojai sureguliuoja, kad į kiekvieną patektų ribotas keleivių skaičius: autobuse stovim per metrą vienas nuo kito. Natūraliai laikomės atstumo, niekas jo nereguliuoja.

Persėdimo laikas šįsyk trumpas, tenka paskubėti. Oro uosto darbuotojas siūlo pabegėti, kad spėčiau į skrydį: reikia iš vieno Atėnų oro uosto terminalo galo atsidurti kitame ir pereiti pasų bei skrydžio saugos patikrą – juk Kipras nepriklauso Šengenui. Kaip ne kartą jau yra buvę Atėnų oro uoste, visi pakeliui sutinkami darbuotojai jau perspėti apie vėluojantį keleivį, tad jie moja ir ragina paskubėti. Su asmens dokumentu ir įlaipinimo kortele visur privalu rodyti ir Kipro skrydžio pasą. Pakeliui – jokių išskirtinių patikrų ar temperatūrų matavimų. Tik su kauke bėgti sunkoka – prie įlaipinimo vartų ji sušlampa, pasikeičiu į kitą. Įlaipinimas – per „rankovę“, vėlgi įprastai.

🛫 Skrydis iš Atėnų į Larnaką. Lėktuvas pilnutėlis! Jokių tarpų tarp keleivių. Prieš pakylant – vėl perspėjimas, kad kaukės privalomos viso skrydžio metu ir kad draudžiama keisti savo vietą: turi sėdėti toje vietoje, kurią deklaravai Kipro skrydžio pase. Sėdžiu prie lango ir grožiuosi Graikijos salų vaizdais – fantastika! Kelionės užkandžiams – vėl jokio gėrimų pasirinkimo, tik šįsyk popieriniame pakete šalia vandens kretietiško vandens ir sezamo užkandžio – sumuštinis. „Jums vegetariškas, ar ne?“ – paduodama paketą paklausia stiuardesė. Ir vėl prabunda meilė „Aegean“ avialinijoms už puikų servisą.

🛬 Larnakos oro uostas. Nusileidus Larnakos oro uoste išlaipinimas – per „rankovę“, vėl perspėjus, kad kaukės negalima nusiimti, kol neišeisi iš terminalo. Prieš pasų kontrolę – trumpas stabtelėjimas koridoriuje, kur pastatytas termovizorius: oro uosto darbuotojas paragina visus eiti lėčiau, nes skanuojama kiekvieno keleivio temperatūra. Per atstumą. Priešais viena bendrakeleivė – su nedideliu šuniuku ant rankų, tad termovizorius iškart sureaguoja: juk normali šuns kūno temperatūra yra apie 38,5°C, didesnė nei žmogaus. Augintinio šeimininkė paprašoma nuleisti šunelį ant žemės – ir eilutė vėl pajuda link pasų kontrolės.

Štai Larnaka ir pasiekta! Paprastai, lengvai kaip ir anksčiau. Vienintelis skirtumas dabar – reikia kaukės, su kuria atsisveikinu nuvažiavęs iki miesto centro (viešajame Kipro transporte kaukės irgi yra būtinos). Iki skrydžio į Vilnių – pusė paros, tad dar spėju vakare susitikti su kolega Roku ir nusifotografuoti prie garsiosios šv.Lozoriaus bizantinės bazilikos.

Spauskite čia – https://bit.ly/2Cs5TTr – ir sužinosite, kaip sekėsi keliauti iš Larnakos į Vilnių 🙂 ✈️ 🇱🇹 .

.

.

#manokreta #AudriusManoKreta #skrydžiai #kreta #Larnaka #Atėnai #Vilnius #Aegean #gidaskretoje #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #graikija #kipras #atostogos #kelionės #poilsis #mesgyvenamekretoje #Kreta2020

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.