google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Skorpijonai

Taip, Kretoje yra skorpionų. Tik nereikia jų bijoti! Nes ko jau ko, o žmogaus savo geluonimi nenužudys nė vienas iš kretietiškų skorpionų. Juolab pažiūrėkite, koks jis mažas! Vos nykščio nago dydžio!

Daugelį metų Kretos gyvoje gamtoje norėjau sutikti bent vieną skorpioną. Žinojau, kad jų yra. Vietiniai sakė, kad jie slepiasi aukščiau kalnuose, tarp akmenų arčiau gėlo vandens šaltinių. Kad ir kaip atidžiai stebėjau nė vieno iš jų nemačiau nuo pat 1999-ųjų, kai pirmą kartą atvykau į Kretą.


Ir štai šiemet akys atsivėrė. Pasirodo, ne kalnuose reikėjo ieškoti, o... cerkvėje! Mažylis buvo susispaudęs prie bažnytinių žvakių nedidelėje Agios Georgios cerkvytėje, kuri vieniša stovi toliau nuo Stavros stalkalnio apylinkėse esančių gyvenviečių. Žvakigaliu paliečiau skorpioną ir jis ėmė caksėti savo žnyplėmis kaip koks piktas sargas.


Kretoje gyvena trijų rūšių skorpionai. Labiausiai paplitę 'euscorpius carpathicus' rūšies užauga vos iki 3-4 cm ilgio, bet yra ir kur kas didesnių jų gentainių: 'mesobuthus gibbosus' užauga iki 12 cm ilgio.


Nė vieno kretietiško skorpiono nuodai nėra mirtinai nuodingi žmogui: jei įgelia, atsiranda patinimas kaip po bitės ar širšės įgėlimo. Bet tam, kad įgeltų, reikia ir pačiam pasistengti (t.y. prisižaisti), nes nė vienas skorpionas nepuls žmogaus kaip pasiutęs šuo. Užklupti pirmiausia jie puola slėptis arba puola grasinti žnyplėmis kaip ir šis mažylis. Beje, reikėjo šiek tiek pastangų, kol iš po žvakių iškrapščiau jį fotosesijai. #manokreta #atostogosKretoje #ekskurijosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #Kretosgamta #Kretosgyvūnai #gyvunaiKreta #vabzdžiai #skorpijonai #skorpijonas #euscorpiuscarpathicus #mesobuthusgibbosus

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.