google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Skanieji žalieji migdolai

– Jie valgomi? – nustebau, kai dėdulė Janis pasisiūlęs pavaišinti mane migdolais ištiesė delną ne su riešutais, o su žaliais pūkučiais – tokiais dabar apsipylę nužydėję Kretos migdolmedžiai. Vaisiai, kurie išsilaikys ant medžių iki rudens, savyje subrandins kevalus su kvapiaisiais migdolais.

– Jie kaip tik dabar ir valgomi! Jei nenori imti iš mano delno, pats nusiskink, – paragino Janis į savo plačią šypseną įsimesdamas vieną iš pūkuotų vaisių ir mosteldamas į šalia augantį migdolmedį. Nusiskyniau.

– Žinojau, kad žalius migdolus Kretos šeimininkės marinuoja arba iš jų daro uogienes, bet kad juos galima valgyti žalius... – nebaigęs sakinio įsimečiau pūkuotą migdolą į burną ir ėmiau kramtyti 🤔 Aitri, žoliškai sultinga rūgštelė užliejo skonio receptorius. – Prisiskink daugiau, parsinešk namo, perpjauk, išspausk ant jų citrinos sulčių, dar šiek tiek druska apibarstyk – jie bus kur kas skanesni! – suskubo išberti tiradą dėdulė dar nespėjus man išsakyti visų įspūdžių. – Nuo vaikystės juos valgiau kiekvieną pavasarį, bet tik neseniai iš gydytojo sužinojau, kad žali migdolai nepaprastai naudingi širdžiai, kaulams, dantims... Tai dabar su jais ir pasninkauju. Per Didįjį penktadienį nieko kito nevalgysiu: tik žalius migdolus ir vandenį su džiūvėsiais. Kramčiau, klausiau ir vis dar negalėjau patikėti. Atsisveikindamas su Janiu prisiskyniau rieškutę žaliųjų migdolų, parsinešiau namo bei apipavidalinau, kaip jis buvo nurodęs – su citrinų sultimis ir druska. Nuostabu! Aitrumo gerokai sumažėjo ir išryškėjo švelnus žoliškas pavasariškas kartumas – kaip aukštos kokybės alyvuogių aliejaus 🌿

Pasimėgavęs panaršiau internete ir įsitikinau, kad dėdulės Janio gydytojas tiesą kalbėjo: žaliuose migdoluose gausu medžiagų, reguliuojančių cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, stiprinančių kaulus ir imuninę sistemą, lengvinančių virškinimą ir padedančių numesti svorį. Jei skaitote angliškai, rekomenduoju šį straipsnį: https://bit.ly/3afVTYB Šiandien Graikijoje – Didysis penktadienis, todėl vedžiodamas šunį pasuksiu link migdolmedžio, kur neabejoju – sutiksiu dėdulę Janį su savąja augintine (jei ne šunų poreikiai, dabar kitaip ir nesusitiktume), noriu jam dar kartą padėkoti už tokį pavasarišką atradimą ir palinkėti gerų Velykų: pagal graikų ortodoksų religinį kalendorių jos – jau šį sekmadienį, balandžio 19 d.

Liekame namie 🏠 Stipriname imunitetą 💪 Plečiame akiratį 📖


#manokreta #migdolai #Kretosvalgiai #pavasarisKretoje #būkimsveiki #imunitetas #kreta #crete #pasninkas #Velykos #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.