google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Skaistminai

Čia kanapės? Ne kartą tokį klausimą man uždavė atostogaujantys Kretoje, labiau atkreipdami dėmesį į sudėtinius šio augalo lapus negu į violetinius jo žiedus. Jais Kretoje pasipuošusios ne kanapės, o skaistminai – iki 3-5 metrų aukščio išaugantys krūmai, kartais dar vadinami skaistmedžiais, Abraomo medžiais arba vienuolių pipirais. Tiek daug pavadinimų skaistminas turi ne veltui: nuo seno žinomos jo savybės gydyti hipofizės sutrikimus, susijusius su mėnesinių ciklą, ovuliaciją ir sėklos gamybą reguliuojančių hormonų išskyrimu.

Moterims preparatai iš skaistmino lapų bei subrandinamų uogų padeda gydyti įvairius mėnesinių ciklo sutrikimus: slopina priešmenstruacinio sindromo simptomus, tarp jų ir krūtų skausmą, padeda sureguliuoti mėnesinių ciklą po kontraceptinių vaistų vartojimo, gydo nevaisingumą dėl blogos ovuliacijos. Vyrams skaistminas gali padėti sureguliuoti testosterono lygį. Maisto papildus su šiuo augalo ekstraktais ypač naudoja kultūrizmą kultivuojantys vyrai. Gydomiesiems skaistmino preparatams gaminti dažniausiai naudojamos uogos, kurios būna raudonos ir geltonos, o savo skoniu primena pipirų ir šalavijų mišinį. Uogos renkamos visiškai sunokusios rugsėjo-spalio mėnesiais. Dabar gi Kretoje galima grožėtis tankiomis violetinėmis skaistmino žiedų kekėmis. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretosaugalai #Kretosgėlės #Skaistminai #VitexagnuscastusL

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.