google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kur auga seniausias alyvmedis pasaulyje?

Nėra jokių abejonių: seniausias pasaulio alyvmedis auga Kretoje! Ir jam gali būti 4000 metų! Bet yra du klausimai: kuris alyvmedis seniausias? ir kokio amžiaus jis iš tiesų yra? Šis įspūdingo dydžio alyvmedis puošia Vouves kaimą vakarų Kretoje, netoli Kolymbario kurorto. Storiausioje vietoje kamieno perimetras – 12,5 metro, vidaus diametras – 4,6 metro, o nuostabiausia yra tai, kad jis kasmet žydi ir brandina alyvuoges.

Šalia jo yra įkurtas nedidelis muziejus, kuriame galima susipažinti su alyvmedžių auginimo ir aliejaus gamybos istorija. Bet stovint prie Vouves alyvmedžio labiausiai norisi išgirsti atsakymą: koks jo amžius? Mokslininkai ligi šiol ginčijasi dėl metodikos, pagal ką skaičiuoti alyvmedžių amžių. Versijų ne viena. Pagal vieną Vouves alyvmedžiui turėtų būti apie 2000 metų, bet archeologai sako, kad šis skaičius nėra tikslus ir nurodo, kad šalia alyvmedžio buvo rastos dvi kapavietės, kuriose palaikai buvo palaidoti 900 m. prieš mūsų erą. Pagal šaknų išsidėstymą jie spėja, kad medžiui – ne mažiau kaip 3000 metų. Bet remiantis senųjų alyvmedžių tyrinėtojo dr. Nikolaoso Michelakio darbais, Vouves alyvmedžiui turėtų būti apie 3500-4000 metų. Vienintelis klausimas: ar jis tikrai seniausias Kretoje? Nes į tokį titulą pretenduoja dar du: vienas auga rytų Kretoje šalia antikinio Azorias miesto griuvėsių, antras – Sfakijos regione šalia apleisto Fynikso forto. Nepaisant ginčų ir skirtingų skaičiavimo metodikų Vouves alyvmedis įėjo į olimpinių žaidynių istoriją: nuo jo skintų šakelių vainikais puošėsi 2004 m. Atėnų ir 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių laimėtojai. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretosistorijos #Vouves #seniausiasalyvmedis #alyvmedžiaiKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.