google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Į Selenos viršūnę – su Aušra ir Kaziu

„Mes turim kalnų batus“, – parašė man Aušra, dar nežinodama, kad šie kodiniai žodžiai nulems, kur ji kartu su vyru Kaziu keliaus per atostogas Kretoje. Ilgai negalvojęs pasiūliau jiems eiti ten, kur pats nebuvau. Pavyzdžiui – kopti į Selenos viršūnę. Selena – kalnų juosta šiaurės rytinėje Kretos dalyje, iš šiaurinės pusės juosianti garsųjį Lasičio plokščiakalnį. Tie, kas atostogauja didžiausiuose rytų Kretos kurortuose – Hersonissos, Stalidoje, Malioje ar Sisi, – neabejotinai mato Seleną. Jei tik nusisuka nuo jūros. Kalnų juostoje keletas viršūnių: Machairas, Fonia Kefali, Souvli, Brena, Karfi. Pastarąją prieš porą metų šturmavome su Zita ir Genadijumi, apie tai pasakojau čia: https://goo.gl/umv6LD. Aukščiausia viršūnė – Selena, kuri virš jūros lygio iškilusi 1558 m aukštyje – davusi pavadinimą visai kalnų juostai. Sunku pasakyti, kodėl ji pavadinta antikos graikų Mėnulio deivės vardu. Gal dėl to, kad žiūrint iš Herakliono virš jos nuostabiai kyla pilnatis? O gal dėl to, kad jos paviršius greičiausiai mažai kuo skiriasi nuo Mėnulio. Selena ir jos prieigos – akmenuota dykynė be jokios aukštesnės augmenijos. Apie šešėlį čia galima tik pasvajoti, todėl į Seleną rekomenduojama kopti tik anksti pavasarį ir prasidėjus rudeniui. Vasarą čia galima iškepti. Kopimui būtini kalnų batai, nes akmenys – aštrūs: spėju, iš sportinių batelių po valandos ėjimo liktų skutai. O eiti reikia mažiausiai dvi valandas nuo Zaromos vėjo malūnų griuvėsių (iki pastarųjų galima pakilti tik su džipu). Rugsėjo pabaigoje su manimi užlipti į Seleną sutikusiems Aušrai ir Kaziui dviejų valandų kilimo buvo per mažai, todėl jie startavo nuo Nisimos plokščiakalnio, stačiuoju šlaitu pakilo iki Zaromos, kur prie jų priijungiau ir visi kartu pasiekėme Selenos piką, grožėdamiesi nuostabiais vaizdais į Kretos jūrą ir Dijos salą šiaurėje, Dikti kalnus pietuose, Psiloričio kalnus vakaruose, Thripti ir Orno kalnus rytuose. Vaizdai užgniaužia kvapą.

Gaila, kad nuotraukos neperteikia tos kalnų didybės. Ją reikia pamatyti savo akimis. O tam reikia tiek nedaug – tik kalnų batų. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Selena #Lasitis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.