google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

"Huri" arba sėkmę nešantys amuletai

Įsileisti į namus Naujuosius metus pasiruošta: įėjimo durys papuoštos 'huriais' – metų pradžios amuletais, kurių stebuklingomis galiomis nuo seno tiki kretiečiai. Tikima, kad iš įvairiausių simbolių sudėlioti pakabukai Naujaisiais metais į namus pritraukia laimę ir sėkmę.

Žodis 'huri' (gr. γούρι) į graikų kalbą greičiausiai atkeliavo iš lotynų kalbos: 'augurium' lotyniškai reiškia ženklą, burtą, nuojautą. Nors yra linkusių manyti, kad 'huri' yra susijęs su turkiškuoju 'uhur' (tr. uğur), kuris reiškia laimę. Tačiau tiurkų tautos Graikiją pasiekė gerokai vėliau negu graikai pradėjo naudoti 'hurius'.


Naujametinių 'hurių' gilias tradicijas išduoda kai kurie simboliai. Pavyzdžiui, labai dažnai šių amuletų pagrindas yra ankhas – Senovės Egipto faraonų ir dievų atvaizduose vaizduojamas kilpinis kryžius, reiškiantis gyvenimą, dvasinę gyvasties jėgą, gyvenimą po mirties. Būtent ankho kilpa būna tas pagrindas, ant kurio kabinami kiti simboliai: granatų vaisiai, žvaigždės, širdelės ir kt.


'Huriai' dažniausiai daromi rankomis ir dovanojami vieni kitiems. Vieną labai paprastą iš vielučių suvyniotą 'hurį' mums padovanojo Psiloričio kalnų piemuo iš Anogijos, o kitą – draugė Oksana. Abu linkėjo mums laimės ir sėkmės. Ačiū jiems. Laimingų ir sėkmingų Naujųjų visiems! #manokreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.