google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Savaitės viešnagė Romoje

Kokia Roma būtų be Graikijos? Verskite nuotrauką po nuotraukos, perskaitykite kiekvienos aprašymą – ir pamatysite, kad Italijos sostinė be graikiškos įtakos būtų visiškai kitokia 🇬🇷 🇮🇹 Tuo dar kartą įsitikinau per savaitės viešnagę Romoje.

Amžinasis miestas man tapo tarpine stotele kelionėje į Kretą iš Vilniaus (kur dalyvavau turizmo parodoje „Adventur 2020“) ir nuostabia vieta atostogoms su žmona – Jurgita į Romą atskrido iš Kretos. Kartą jau buvę Romoje ir supratę, kad neįmanoma būti abejingiems šiam didingam miestui, mudu nusiteikėme dar labiau pasinerti į jo istorijas, filosofijas, menus ir skonius.

Šįsyk man labiausiai magėjo prisiliesti prie Romos ištakų, nes, kaip ne kartą esu sakęs per MANO KRETOS asmenines ekskursijas, esu įsitikinęs, kad be senovės graikų ir etruskų palikimo Roma nebūtų pasiekusi nė pusės savo didybės. Net tokio pavadinimo nebūtų turėjusi: nors daugelis esam įsitikinę, kad miestui pavadinimą davė jo įkūrėjas Romulas, lingvistikos istorikai labiau linkę manyti, kad miesto pavadinimas galėjo kilti iš senovės graikų žodžio 'romi' (gr. ῥώμη) – jėga. O jeigu miestui vardą davė archaiškas Tibro upės pavadinimas 'Rumon', nė kiek neabejojama, kad jis kilo iš lotynizuoto senovės graikų žodžio 'reo' (gr. ῥέω) – srovė.

Kadangi žinau, jog kelionėse Graikija ir Kreta mus pati susiranda (tuo įsitikinsite versdami nuotraukas), daugiau dėmesio Romoje skyriau etruskų palikimo paieškoms, kurios pateikė ne vieną staigmeną. Tikrai nemaniau, kad stovėsiu ten, kur bemaž prieš 3000 metų kretiečiai krovė laivais į Etruriją atgabentas prekes. Arba kad dalį etruskų palikimo Romoje rasiu paskutiniam LDK kunigaikščiui priklausiusioje viloje. Arba kad ragausiu vyno... senesnio už Romą!


Už nuostabius atradimus amžinajame mieste ir jos apylinkėse dėkoju žmonai Jurgitai (ji sudarė atostogų Romoje planą, kol pasakojau apie Kretą parodoje „Adventur 2020“) bei dviem šauniems Romos lietuviams – kolegoms žurnalistams Pauliui ir Jurgai Jurkevičiams, su kuriais rekomenduoju susipažinti kiekvienam, kas nori ne šiaip sau pabūti Romoje, o paragauti Romos! Be abejo, kaip visada – ačiū ir ponui Atsitiktinimui, kuris tarsi už rankos mus nuvesdavo ten, kur reikia 😊 Mes dar sugrįšime į Romą! Iki susitikimo Kretoje 😉☀️ Visą albumą galite pamatyt MANO KRETA feisbuko puslapyje čia >> #manokreta #pakeliuiįKretą #Roma #GraikijaRomoje #KretaRomoje #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.