google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Saulėtekis Kretoje: belaukiant Velykų

Tyla. Neskamba varpai. Tarsi šiandien Kretoje būtų paprasta diena, o ne Didysis šeštadienis, kai saulei kylant 🔔 šventovių varpai kviečia ilgiausiai metų maldai: su nedidelėmis pertraukomis graikų ortodoksų cerkvėse ji trunka ilgiau nei iki vidurnakčio, kai pašventinama Velykų ugnis, kurią žvakutėmis tikintieji parsineša į namus. Įprastai nuo varpų gausmo prieš Velykas niekur nepasislėpsi: Kretoje tiek šventovių, kad garsas tave pasiekia, kad kur bebūtum!

Šiemet viskas kitaip. Rytoj, balandžio 19 d. – graikų ortodoksų Velykos, didžiausia krikščioniška metų šventė Graikijoje (apie ją plačiau skaitykite čia: https://bit.ly/2wEFj77), bet varpai tyli. Tikintieji meldžiasi ne cerkvėse, o namuose – jau vakar, Didžiojo penktadienio vakarą, apylinkės skambėjo nuo per radiją ir televiziją klausomų maldų. Šiąnakt prie cerkvių nebus ir įspūdingų laužų ugnies šventinimui, o šventą ugnį kiekvienas tikintysis užsidegs savo namuose – joks karantinas nesutrukdys visai Graikijai vidurnaktį sužibėti nuo tūkstančių vilties ugnelių 🔥

Kitokios Velykos Kretoje. Tik saulė ta pati – kaip ir kiekvieną pavasarį greitai kylanti virš horizonto. Nuo Dijos salos, sustingusios priešais Kretos sostinę Heraklioną, ji šįryt atsiplėšė, kol šalia praplaukė laivas – vos per pusantros minutės! 🎥 Pasigrožėkite: vaizdas pagreitintas tik filmuko pradžioje ir pabaigoje, o pusantros minutės saulėtekio – be skubos, su visais ryto garsais. Filmuota šiandien, balandžio 18 d. tarp 6:45 – 7:00 val. ryto.

Video yra čia >> https://www.facebook.com/manoKreta/videos/2592264420986479/ Liekame namie 🏠 Būkime sveiki 💪 Saugokime vieni kitus ☀️ #manokreta #Velykos #Kretostradicijos #liekamnamie #kreta #crete #karantinas #būkimesveiki #saulė #pavasarisKretoje #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.