google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Sarakinos tarpeklis Kretos vakaruose

Pagaliau suradome! Įspūdingą Sarakinos tarpeklį dar pernai buvau įtraukęs į savo atradimų žygių sąrašą, keletą kartų specialiai važiavau į vakarų Kretą norėdamas pagal vietinių gyventojų pasakojimus rasti įėjimą į tarpeklį, bet vis kažkas sukliudydavo skirti pakankamai laiko paieškoms. Neseniai išvykus į nedidelę ekskursiją po Kydonios regiono apelsinmedžių sodus iš trečio bandymo pavyko rasti įėjimą į Sarakiną, kurioje kvapą gniaužia praėjimas tarp vandens išgraužtų uolų.

Baltųjų kalnų papėdės Sarakinos tarpeklio nereikėtų painioti su rytinės Kretos Sarakinos tarpekliu, į kurį dažnai organizuoju ekskursijas: abu vadinasi vienodai, bet abu – kardinaliai skirtingi. Norint pereiti rytinę Sarakiną, reikia šiokio tokio fizinio pasirengimo, o vakarinė Sarakina – visiškai nesudėtinga, tarpeklį galima pereiti ir su vaikais. Bet tik vasarą, kai tarpeklis išdžiūna. Kol kas jame – nemažai vandens: smalsumo vedini bridome į žvalgybą, bet ją teko greitai užbaigti dėl geliančiai šalto kalnų vandens. Tiek rytinis, tiek vakarinis Sarakinos tarpeklis tokius pavadinimus gavo dar antikos laikais: tuo metu kretiečiai tikėjo kad šiuose tarpekliuose slepiasi saracėnai plėšikai, kurie salos gyvenvietėse atsirasdavo tarsi iš niekur ir dingdavo tarsi į niekur. Išties abejuose tarpekliuose yra kur pasislėpti ne vienam žmogui.

Atrastąjį Baltųjų kalnų papėdės Sarakinos tarpeklį nuo šiol įtrauksiu į savo maršrutus ekskursijose po vakarinę Kretą – juk jis įspūdingas ir nesudėtingas: lengvas vienos valandos pasivaikščiojimas. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Sarakina #Sarakinostarpeklis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.