google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Samanės varymo metas

Tiksliau, ne visai samanės: graikai šį stiprų gėrimą vadina 'raki̇̀', o kretiečiai dar įmantriau – 'tsikudjá'. Skirtumas nuo lietuviškos naminukės tas, kad kretietiška raki varoma iš raugalo, padaryto iš trintų vynuogių arba iš vynuogių išspaudų, likusių po vyno spaudimo. Ir Kretoje niekas nesislapsto varydamas naminę. Pavyzdžiui, šią krosnį su varine distiliavimo kolba užtikome per Kretos lietuvių susitikimą Jiouchtas kalno papėdėje prie pat pagrindinio kelio, vedančio iš Archanes miestelio į Choudetsi kaimą.

Užėjome, su vyrais pasilabinome, šviežios, dar šiltos tsikudjos paragavome. Stipri pasitaikė – apie 45 laipsnių. Bet gera. Todėl galima buvo ir įsiamžinti bei varytojų kontaktus pasiimti – ką žinai, kada prireiks.

#manoKreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #raki #tsikudia

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.