google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

SALA, knyga

Į Spinalongos salą šalia Kretos geriausia yra plaukti perskaičius bestseleriu tapusią britų autorės Victorios Hislop knygą SALA. Tada galima dar geriau jausti šios salos atmosferą ir atpažinti tas vietas, kurias Victoria Hislop aprašo savo romane. Nuo XVI iki XX a. pradžios Spinalonga garsėjo kaip puikiai apsaugotas gynybinis fortas, bet autorė pasakoja vėlesnę jos istoriją: nuo 1903 iki 1957 metų nedidelė sala priešais Plakos kaimą rytinėje Kretoje buvo paversta raupsuotųjų kolonija. Čia gyveno iš įvairių Graikijos vietų ištremti tuo metu nepagydoma, užkrečiama ir baisia liga – raupais – susirgę žmonės.

Victoria Hislop vaizdžiai pasakoja vienos šeimos istoriją, kurios paslaptis šiais laikais bando įminti mergina iš Anglijos – Aleksis Filding. Atvykusi į Kretą ji sužino, kad jos prosenelė, kuriai buvo diagnozuoti raupai, buvo atskirta nuo dviejų dukterų, o į amžinojo įkalinimo vietą valtele ją nuplukdė mylimas vyras. Kokius jausmus ji išgyveno? Ką išgyveno įkandin prosenelės ten pat plaukusi viena iš jos dukterų? Kodėl apie tai nieko nenori pasakoti Aleksis mama Sofija?


Išties ypatinga, sukrečianti ir jaudinanti knyga, pasakojanti apie ne itin senus įvykius, kurie svarbūs ne tik Kretai, bet ir visam pasauliui, nes būtent Spinalongoje buvo išbandomi nauji vaistai nuo raupų. Joks gidas per ekskursiją į Spinalongą nespės papasakoti visko, ką sužinosite perskaitę Victorios Hislop SALĄ.


► Romaną SALA iš anglų kalbos išvertė Reda Žekienė. 2012 metais knygą išleido leidykla „Jotema“. Knygą galima įsigyti internetu: https://www.knygos.lt/lt/knygos/sala-knyga/


#manokreta #Kreta #Graikija #knygosKreta #knygosGraikija #knygosapieKretą #knygosapieGraikiją #VictoriaHislopi #Sala #Spinalonga #raupsuotųjųsala

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.