google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

SALA, filmas (serialas)

Įtraukiantis ir nepaleidžiantis – toks yra pagal to paties pavadinimo Victorios Hislop knygą pastatytas serialas SALA (ΤΟ ΝΗΣΙ). Šalia Kretos Spinalongos saloje buvusios raupsuotųjų kolonijos drama – 26 serijose. Tikros ašaras spaudžiančios emocijos bei nepagražinta Kreta – tokia, kokia ji buvo ir yra.


Unikalu yra tai, kad serialas buvo filmuotas tose pačiose Kretos vietose, kurias savo romane aprašė Victoria Hislop: pačioje Spinalongos saloje, Plakos žvejų kaimelyje ir jo apylinkėse. Siekiant kaip įmanoma autentiškiau atkurti XX a. vidurio Kretos kaimo vaizdus, daugelis Plakos scenų buvo filmuotos kaimyniniame kaime, esančiame aukščiau ant kalvos Eloundos pusiasalyje. Nes pati Plaka dėl įsibėgėjusio turizmo per 50 metų gerokai pakeitė savo veidą – joje prie pat uosto likęs tik vienas namas, primenantis tą laikotarpį – 1939-1957 m.


Serialą pastatė Pietų Afrikos Respublikoje gimęs ir ilgą laiką Anglijoje gyvenęs kretietiškų šaknų režisierius Theodoris Papadoulakis. II pasaulinio karo ir pokario Kretos atmosferą puikiausiai perteikė scenografas, meno vadovas Antonis Halkias, o drabužių dizainerės Xanthi Kontou ir Maria Kontodima serialo herojams sukūrė daugiau nei 2000 kostiumų! Emocijų kupiną garso takelį su kolegomis sukūrė ir sudėliojo kompozitorius Minos Matsas.


SALA tapo pačiu brangiausiu serialu graikų televizijos istorijoje: MEGA CHANNEL kanalui vienos serijos pastatymas kainavo apie 150 tūkst. eurų, visas serialas – daugiau kaip 4 mln. eurų. Investicija atsipirko, nes 2010-2011 metais SALA buvo žiūrimiausiu Graikijos serialu, jo rodymo teises įsigijo Kipro, Serbijos, Bulgarijos, Turkijos, Suomijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos, netgi Kuveito bei kitų šalių televizijos. Galbūt netolimoje ateityje šį serialą parodys ir kuri nors Lietuvos televizija.


Neužteks vienos paros pažiūrėti visą filmą vienu prisėdimu: viena serija trunka mažiausiai valandą, tad nusiteikite 26 valandų peržiūrai (be abejo, geriausia žiūrėti po vieną ar dvi serijas kasdien). Įtrauks jau pirmoji serija: net tuo atveju, jei skaitėte knygą, norėsite pamatyti, kas bus toliau. Linkiu geros peržiūros: pajauskite Kretą!


► Visas 26 televizijos serialo SALA serijas galite pažiūrėti:

• originalo kalba, graikų – http://goo.gl/SDbmz9

• dubliuotą rusiškai – https://bit.ly/3aqR935 arba http://goo.gl/VtTG1O • serialas taip pat yra subtitruotas angliškai, bet tokios versijos 'online' nepavyko rasti.


► Apie Victorios Hislop knygą SALA daugiau sužinosite http://goo.gl/7Gq7yj


#manokreta #Kreta #Graikija #kinasKreta #kinasGraikija #filmaiKreta #filmaiGraikija #filmaiapieKretą #filmaiapieGraikiją #serialasSala #serialasapieKretą #raupsuotųjųsala #Spinalonga #Sala #TheIsland #ToNisi #ΤοΝησί #TheoPapadoulakis #MinosMatsas #VictoriaHislop

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.