google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Rožių žiedlapiai iš močiutės rankų

– Imkit rožių žiedlapių kelionei, – iš kišenės ištiesė ranką močiutė archaišku graikišku Dievo nuotakos vardu Theonifi (gr. Θεονύφη, graikiškai: θεός – dievas, νύφη – nuotaka). – Gruodžio rožės dabar žydi, tai prisiskyniau jų žiedlapių ir prisidėjau į kišenę – jokių kvepalų nereikia! Ir jūsų kelionė bus kvapnesnė. Toli žadate eiti?


– Žiūrėsim, kaip seksis, – atsakiau. – Norėčiau pakilti iki Šikšnosparnių urvo, o paskui bus matyt.


– Per daug nelandžiok po tuos urvus, nėra ten saugu, dėl to ten ir gyvena tik šikšnosparniai, – su motinišku rūpesčiu balse pabarė Theonifi. – Esu išvaikščiojus visus šituos kalnus. Anksčiau jokių automobilių nebuvo, tai ir vaikščiojom tais pačiais takais, kuriais minojiečiai vaikščiojo. Turbūt žinai, kad taką pro Šikšnosparnių urvą link kitų kalnų kaimų statė minojiečiai?– Taip, esu skaitęs, – linkteliu.


– Tai va, jei susigundysi tuo taku nuo urvo lipti aukštyn, prieisi seną pušų mišką – o kvepia pušys! Kaip prisimenu, dabar galva svaigsta, – palinguoja visu kūnu močiutėlė. – Kompasą turi? Nes be kompaso tame miške pražūsi.


– Turiu, turiu, – parodau į daugiafunkcinį laikrodį.


– Hm, – nepatikliai į jį pažiūri Theonifi. – Žinai, gal geriau iki miško neik, nes paskui dar pasiklysi, o temsta dabar greitai, nespėsi iki kaimo sugrįžt. Palipęs kiek į viršų pasigrožėsi vaizdais ir užteks.


– Žiūrėsim, kaip išeis, – nutęsiu.


– Tu geriau paklausyk manęs ir – va, imkit abu, – vėl kiša ranką į kišenę ir iš jos ištraukia pirmiausia saldainį žmonai, o paskui mažą šokoladuką man. – Kelionė bus saldesnė.


– Oho, kiek pas jus visko kišenėse! – nuoširdžiai nustembu.


– Sulauksi mano metų, pats suprasi, kad išėjus į žmones visada reikia kažką kišenėse turėti – sutiktiems vaikams ir tokiems keliauninkams kaip jūs, – paaiškina Theonifi palaimindama mudu su žmona gerai kelionei – pakvepintai ir pasaldintai iš dosnios Kretos kalnų kaimo močiutės kišenės 🤶 ⛰ 💐


#manokreta #Kretosmočiutė #ruduoKretoje #rožės #Kretoskalnai #ekskursijosKretoje #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.