google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Rožinis šefo pasisveikinimas

„Tos lietuviškos sriubos negaliu valgyti dėl rožinės spalvos – ji kažkokia nevalgoma!“ – jau neskaičiuoju, kiek kartų esu tą girdėjęs iš kretiečių, kurie buvo pavaišinti šaltibarščiais. Nepatinka jiems spalva ir viskas! Bet štai neseniai viename Kretos sostinės Herakliono restoranų net atsilošiau iš nuostabos, kai prieš vakarienę ant stalo atkeliavo šaltibarštiškai rožinis 'amuse-bouche' – šefo pasisveikinimas.

Tai – tirštas graikiškas jogurtas suplaktas su trintais burokėliais, apibarstytas skaldytais migdolais ir apšlakstytas šviežiu alyvuogių aliejumi. Originaliai patiektas neįmantrus užkandis, valgomas duonos potėpiais. Spalva nekliuvo niekam – visi ragavo pasigardžiuodami ir pasakodami, kaip žiemomis Kretos mamos ir močiutės burokėlius krosnyj kepdavo ir su jogurtu maišydavo.


Štai tokie dvigubi standartai: lietuviškų šaltibarščių spalva – nevalgoma, o tokios pačios spalvos graikiškas jogurtas su burokėliais – delikatesas. Ir nieko čia nebepakeisi. Svarbiausia – visiems skanu! 😋 🍥🏺


#manokreta #Kretosvalgiai #maistasKretoje #saltibarsciai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.