google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Roza tarpeklis – įspūdingų vaizdų medžiotojams

Tai vienas įspūdingiausių Kretos tarpeklių. Trumpas, bet giliai įsirežiantis į atmintį savo vaizdais. Rytinėje Kretoje, Dikti kalnų vakarinės dalies priekalnėse esanti Roza iš tiesų yra didžiulio Ambelos tarpeklio atšaka – žiemą per Rozą bėgantis vanduo tampa Ambelos upės intaku. Rozos pavadinimas neturi nieko bendra su rožėmis: tarpeklyje neteko pamatyti nė vienos rožės. Graikiškai 'roz' (gr. ροζ) – rožinė spalva. Sakoma, kad tarpeklis pavadintas dėl rožinės spalvos uolienų, kurios jo sienose išryškėja pavasarį po praūžusio lietaus sezono. Sunku pasakyti, kaip lengviau eiti per Rozos tarpeklį: iš apačios į viršų ar iš viršaus į apačią. Viskas priklauso nuo požiūrio. Mes jį perėjome dukart: ir lipome aukštyn, ir leidomės. Nes pakilęs supranti, kad alternatyvus kelias atgalios prie palikto automobilio – labai ilgas, grįžti tuo pačiu taku – ir paprasčiau, ir greičiau. Ir gražiau, nes gali antrą kartą gėrėtis tarpeklio stačiomis sienomis bei kvapą gniaužiančiais pasažais.

Keista buvo tik tai, kad eidami tarpekliu sutikome tik vieną prancūzų šeimą, daugiau – jokių vaikščiotojų ar smalsių turistų. Logiškai mąstant, jų čia neturėtų trūkti, nes Roza yra visiškai šalia Kretos turizmo mekos – Hersonissos srities kurortų. Tačiau poilsiautojai kažkodėl aplenkia tarpeklį. Kodėl? Gali būti kelios versijos: 1) į tarpeklį nerengiamos jokios ekskursijos, 2) nors tarpeklis ir trumpas, bet pasivaikščiojimas juo – ne toks paprastas kaip garsiojoje Samarijoje, 3) tarpeklyje yra vietų, kur geriau neiti tiems, kas turi bent menkiausią aukščio baimę, 4) tarpeklis buvo sužymėtas daugiau negu prieš 3 metus, kai kurios žymės nublukę ir nusitrynę, todėl nepažįstantiems kalnų eiti tarpekliu – gana klaidu. Tarpkelyje susidaro įspūdis, kad juo ėjo vienas pagrindinių takų iš Avdou slėnio į Kera vienuolyną: kai kuriose vietose takas akivaizdžiai statytas daugiau negu prieš šimtą metų. Tačiau kol kas niekur nepavyko rasti jokių įrašų apie šį taką. Gal pavyks rasti kažkokios informacijos iki kito žygio į Rozą. Jis bus. Nes ten beprotiškai gražu. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Rozatarpeklis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.