google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Radinys prie Gramvousos

Šimtas, penki šimtai, tūkstantis ar daugiau? Kiek metų keramikinei šukei, kurią ištraukiau iš rožinio Balos lagūnos smėlio vakarų Kretoje? Mano rankose atsidūrė lobis ar nieko verta dužena?

Radinys priminė antikinės amforos kaklelį: viena rankena išlikusi, kita nuskilusi ir nušlifuota jūros mūšos. Akivaizdu, kad indas buvo lipdytas, o ne žiestas, nes matosi sujungimo žymės. Taip pat akivaizdu, kad amforą gaminęs meistras per daug nesistengė: abi rankenos išdėstytos nesimetriškai, kaklelis kiek palinkęs – sulipdė, kaip išėjo.


Atrodo, radinys ilgą laiką praleido jūroje: nuskeltieji jo kampai jau tapę glotnūs, o paviršius apaugęs giliam Kretos jūros dugnui būdingais koralais – tokius teko matyti tik iš 400-500 metrų gylio ištrauktų kriauklių. Sunku pasakyti, per kiek metų ir iš kokio gylio jūra išplovė šią duženą.


Nestebina tik, kad tokia šukė po mano kojomis pasipainiojo Balos lagūnoje: šis Kretos kraštas visais laikais buvo strategiškai patogus jūros keliautojams, o ypač – piratams. Pastarieji nuo šalia esančio Gramvousos pusiasalio ir dviejų Gramvousos salelių puldinėjo parplaukiančius laivus ir antikos laikais, ir viduramžiais, ir dar visai neseniai – XIX amžiuje. Ką gali žinoti, galbūt ši šukė ir yra kurių nors piratų grobio dalis. #manokreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.