google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Pomidorų pasta

Kodėl staiga ėmiau fotografuoti konservus, suprasite perskaitę šią istoriją iki galo. O buvo taip: vieno bičiulio tavernoje labai tradiciniam Kretos kaime neseniai paprašiau šviežių pomidorų su alyvuogėmis – gana įprasto kretietiško patiekalo. Jis man ir sako: – Neturiu pomidorų. Dabar ne jų sezonas. – Kažkaip nepastebėjau, kad Kretoje trūktų pomidorų, – stebiuosi. – Visais metų laikais turgūs pilni vietinių pomidorų! – Ar tai pomidorai?! – numoja jis ranka. – Kažkoks plastikas šiltnamiuose užaugintas. – Matyt, tu nevalgei žiemą į šiaurės Europą atgabenamų pomidorų, jei kretietiškus vadini plastikiniais, – sakau. – Be to, kaip be pomidorų tu gamini visus tuos tradicinius patiekalus pomidorų padaže? Juk pas tave tavernoje jų yra žiemą-vasarą! – Aš naudoju pomidorų pastą, kurią pats darau iš vasarą saulėje prinokusių pomidorų, – atrėžia jis man ir atneša stiklainį, kuriame – tiršta pomidorų košė, šiek tiek aplieta alyvuogių aliejumi. Paragauju. Sūru, tačiau net labai pomidoriška!

■ Pasirodo, pomidorų pastą, kurią tavernos valgiams paruošti naudoja mano bičiulis, Kretos ūkininkai gamina vasarą iš šviežių saulėje prinokusių pomidorų tyrės ir smulkintų saulėje džiovintų pomidorų mišinio, druską į jį deda kaip natūralų konservantą. Žiemą pasiilgęs pomidorų ištirpini vieną šaukštą tokios pastos šiltame vandenyje – ir turi tikrų tikriausio pomidoriško skonio padažo visam patiekalui. Tik papildomai sūdyti jo nereikia. ■ Atradęs šią pomidorų pastą (gamindamas valgius dabar pats ją naudoju) eilinį kartą įsitikinau, koks svarbus sezoniškumas tradicinėje Kretos virtuvėje: kaimo tavernoje niekada negausi to, kas įprastai tuo metų laiku neauga. Pavyzdžiui, dabar yra laukinių žolių – 'agria horta' – sezonas, todėl vietoj pomidorų su alyvuogėmis tavernoje užsisakiau jų. Valgiau su malonumu, suprasdamas, kad vasarą apie 'agrią hortą' galėsiu tik pasvajoti. Nebent pavyks atrasti kokių nors man dar nežinomų žolių konservų. #manokreta #Kretosvalgiai #maistasKretoje #Kretosdaržovės #pomidorai #pomidorųpasta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.