google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Smagūs pokalbiai po vynuogių kekėmis

Kokios gudrios tos Kretos močiutės 🤶


– Teta Nike, kodėl tarp vynuogių bulvę pakabinot? – negalėjau nepaklausti guviosios tetulės, kurią stengiuosi aplankyti kaskart, kai keliai atveda į Orno kalnų kaimus rytinėje Kretoje. Jauku įsitaisyti jos kavinukės kieme po vynuogių kekėmis kavos puodeliui ir neskubiam pokalbiui apie tai, kas nutiko per tą laiką, kol nesimatėm.

– Bulvė reikalinga, kad užsieniečius prakalbinčiau, – nusijuokia Nikė. – Užsuka jie pas mane, fotografuoja vynuoges, kiemą, duris, durų rankenas. Kavos paprašo, bet daugiau nekalba. O dabar va – bulvę tarp vynuogių kekių pamato – ir iškart klausia, kas čia? Sakau, bulvė. Jie tada klausia, kodėl ji čia pakabinta? Sakau, kad parodyčiau, kaip bulvės Kretoje atrodo, nes man žmonės yra sakę, jog kituose kraštuose jos visai kitokios. Taip ir užsimezga pokalbis apie tolimus kraštus, jų žmones, maistą. Vis ką nors naujo papasakoja. Tada yra apie ką pakalbėti ir su mano seneliais, kurie vakarop į kavinę sueina.


– Didelė kompanija susirenka dalintis naujienomis?


– Kaime liko vos 40 gyventojų, iki mano kavinės popietėm nusileidžia gal kokie penki šeši. Pasėdim iki sutemų ir, žiūrėk, apie devintą vakaro reikia kavinę uždaryt, nes žmonių nelieka – eina mano senukai miegot.


– Tai ar verta apskritai turėti kavinę, kai kaime tiek žmonių?


– O ką veikčiau be kavinės? Kas pas mane užsuktų? Su kuo pasikalbėčiau? Turint kavinę ir pakabinus bulvę tarp vynuogių vis įdomiau gyventi 😄🥔🍇


#manokreta #atostogosKretoje #vasaraKretoje #kalnaiKretoje #povynuogėmis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.