google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Pirmoji Naujųjų metų diena Kretoje

Nuo ko prasideda pirmoji Naujųjų metų diena Kretoje? Be abejo, nuo granato! Kretiečiai ir graikai tiki: kuo daugiau sėklų pabirs sutraiškius ar perlaužus granatą, tuo metai bus geresni ir sėkmingesni! 👍


Granatų traiškymo ir laužymo tradicija yra atkeliavusi iš antikos laikų: senovės graikams granatas buvo gyvybės, sėkmės, amžinybės simbolis. Ir toks išliko graikų kultūroje: iki šiol prieš Naujuosius metus Graikijos prekyvietėse gausu įvairiausių papuošimų ir talismanų su granato simbolika. Per Naujuosius metus granatas turi puošti namus – kad juose nieko netrūktų!


Pabirusios granatų sėklos simbolizuoja gausą ir turtą. Todėl arba Naujųjų metų naktį laikrodžiui mušant dvyliktą, arba pirmosios metų dienos rytą grįžus iš naujametinių pamaldų gilių tradicijų besilaikantys graikai ant namų slenksčio sutraiško pašventintą granatą – tiesiog iš visų jėgų meta vaisių į grindinį priešais pagrindines namų duris: kuo labiau jis ištykšta, kuo daugiau sėklų pabyra – tuo metai bus sėkmingesni ir turtingesni.


Pastaruoju metu šią tradiciją keičia granato laužymas, kai iš naujametinių pamaldų sugrįžęs vyriausias šeimos vyras prie stalo sulaužo cerkvėje pašventintą granatą ir pabirusiomis jo sėklomis pasidalija su visa šeima – kad ji klestėtų, kad ją lydėtų tiek džiaugsmų, kiek sėklų yra granato vaisiuje. Kaip klestėjimo ir turto simbolį granato vaisių graikai dovanoja ir per įkurtuves – kad naujakuriams naujuose namuose nestigtų laimės.


Tad su Naujaisiais metais! Lai Kretoje pabirusios perlaužto granato sėklos suteikia sėkmės, gausos, sveikatos, meilės, išminties ir neįveikiamo optimizmo! Laimingų 2020-ųjų Jums linki MANO KRETA!


🎊 🌟 ❤️ 🌞 🎉


P.s. II-ajame mūsų eros amžiuje garsusis graikų keliautojas ir geografas Pausanijas rašė: „Apie granatą nieko negaliu pasakyti, nes jo istoriją gaubia šventa paslaptis“...


#manokreta #Kreta2020 #sveiki2020 #kreta #žiemaKretoje #kokiebus2020 #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.