google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Per pilnatį nuo Strubulo viršūnės

Galima Kretos sostinę Heraklioną į salą atvykusiems bičiuliams parodyti paprastai, o galima štai šitaip – nuo Strubulo viršūnės. Kalno trikampį mato visi, keliaujantys iš Herakliono oro uosto į vakarus link Retimno ir Chanios. Viršunės nepasieksi ratais, tik kojomis – apie valandą reikia palypėti, kad atsivertų štai toks vaizdas į žibantį miestą. Naktį kopti nėra paprasta, bet nėra ir labai sunku, kai šviečia ryški pilnatis – šioje nuotraukoje ji slepiasi už Strubulo viršūnėje esančios Timios Stavros cerkvės kryžiaus.


– O ką jūs čia darysit? – klustelėjo šviesaus veido seniokas, kuris su savo nenusakomo amžiaus automobiliu atsidūrė prie mūsiškio, vos prisiparkavome Strubulo kalno papėdėje, kur temstant nebuvo nė gyvos dvasios. – Į kalną lipsim, – atsakiau jam. – Šiandien pilnatis, takas puikiai matomas ir vaizdas nuo kalno bus nuostabus. Jūs čia gyvate? – Taip, ana ten gyvenu, – mostelėjo seneliukas į tamsą. – Čia savo gyvulius ganau, turbūt juos pamatysit, kai pakilsite aukščiau. Geros jums kelionės!

Va ir netikėk, kad kalnai akių neturi. Spėju, kad tas seniokas (o gal ir ne vienas) stebėjo mus visą kelią ir viską matė: ir blykstes viršūnėje, kai fotografavome, ir karts nuo karto užsidegančias lempeles, kai leidomės. Jam rūpėjo jo ožkos, o gal kiek ir mes – juk ne kasdien kažkas Kretoje naktį į kalnus eina. Tūlo kretiečio požiūriu: arba ožkų vagys, arba išprotėję turistai.

Kartu su bičiulių iš Lietuvos trijule – Dariumi, Laura ir jų dukra Deimante – ėjom tikrai ne dėl ožkų. Dėl vaizdų.

Nes nuo Strubulo viršūnės atsiveria nuostabus vaizdas į Kretos sostinę Heraklioną, o naktį – jis dar įspūdingesnis.

Mes ėjom, nes žinojome, kad tai nėra ypatingai sunku: pirmą kartą Strubulo viršūnę naktį per pilnatį pasiekėm prieš du metus su Ramune ir Mindaugu, įspūdžiai užfiksuoti čia: https://goo.gl/Vz4E77. Mes ėjom, nes naktiniam žygiui ruošėmės iš anksto. Per pirmąją vasaros pilnatį buvom numatę lipti aukščiau – ant Kretos stogo, į aukščiausią salos viršūnę Idą (2456 m) Psiloričio kalnuose: šviečiant Mėnuliui pakilti į viršų paryčiais ir iš aukštai stebėti, kaip kyla saulė. Planus teko keisti dėl subjurusio oro kalnuose, bet jų visiškai neatsisakėm: vis tiek per pilnatį užlipom į kalną! #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretospeizažas #Strubulas #naktiniskopimas

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.