google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

PAVOJINGA KULINARIJA, knyga

Trumpas, bet labai skanus romanas. Nepavalgius geriau neskaityti! PAVOJINGA KULINARIJA – Atėnų režisieriaus, rašytojo, vertėjo ir dėstytojo Andrėjo Staiko subtilaus humoro perliukais nusagstytas pasakojimas apie maistą ir... meilės trikampį.

Du kaimynai leidžia laiką savo virtuvėse su nepaprasta aistra kurdami kulinarijos šedevrus. Kiekvienas iš jų įmantriais patiekalais nori nustebinti savo mylimąją, bet nė vienas iš jų iš pradžių nenutuokia, kad siekia tos pačios moters, todėl susipažinę mielai dalinasi kelio į širdį per skrandį receptais. Aistros ir puodai užverda karščiau, kai vyrai suvokia, kad pas abu lankosi ta pati meilės bei maisto gurmanė. Prasideda tikras skonių karas, siekiant išskirtinio damos dėmesio. Jokių taisyklių ir jokio pasigailėjimo! Iki pat finalo neaišku, kuris laimės.


Knyga, pagal kurią Paryžiaus ir Graikijos teatrų scenose buvo pastatytas ne vienas spektaklis, puikiausiai iliustruoja, kokia svarbi yra maisto gamyba kiekvieno graiko gyvenime. O kretiečio – ypač. Dar neteko prie stalo sėdėti su tokia vietinių gyventojų kompanija, kurioje niekas nė vienu žodžiu neužsimintų apie naujus ar senus atradimus virtuvėje. Ne veltui saloje sakoma, kad tikrieji gurmanai – ne prancūzai, o graikai!


„Ir vėl sutvėrei stebuklą, rausvai auksinius baltai rožinius švelnius triušio mėsytės gabaliukus pakrikštijai karštame aliejuje“, – romanas įtraukia literatūriškai gurmaniškais patiekalų aprašymais. Aplodismentai vertėjai: žinant, kad graikų kalboje egzistuoja praktiškai neišverčiamų kulinarinių išsireiškimų, vertimas į lietuvių kalbą – tobulas. Skaitai pirštus apsilaižydamas.


Beje, PAVOJINGA KULINARIJA – ne tik romanas, bet ir receptų knyga: autorius kiekvieno skyriaus pabaigoje prideda tikslų aprašymą, kaip pasigaminti vieno ar kito herojaus sukurtų kulinarinių šedevrų. Tad linkiu gero apetito!


► Andrėjo Staiko romaną PAVOJINGA KULINARIJA iš graikų kalbos išvertė Kristina Svarevičiūtė, knygą 2011 metais išleido leidykla „Mintis“. Romaną galite įsigyti per http://goo.gl/qwIy4I


#manokreta #Kreta #Graikija #knygosKreta #knygosGraikija #knygosapieKretą #knygosapieGraikiją #AnrdeasStaikos #Pavojingakulinarija

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.