google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Pas Sokratą

„Vien tik dėl pusryčių pas Sokratą verta apsistoti,“ – atsiliepimuose rašė man tie MANO KRETOS keliautojai, kuriuos pagal sudarytą atostogų planą nukreipdavau vienai ar kelioms nakvynėms pas bičiulį antikos filosofo vardu. [Norite sužinoti daugiau apie asmeninį atostogų planą? Spauskite čia >>] Ne kartą teko pačiam pas jį nakvoti, bet nė karto neteko ragauti išgirtųjų pusryčių – visada žygiams į kalnus išvykdavau anksčiau nei Sokratas atsidurdavo savo dušo kabinos dydžio virtuvėje.

– Šįryt tavęs be pusryčių nepaleisiu, – mostelėjo man matydamas, kad su žmona užsilikom ilgiau nei įprastai. – Sakyk, ko norėtumėt?

– Kažko paprasto kretietiško: salotų, omleto, jogurto su medum... – nutęsiau įsivaizduodamas neįmantrius Kretos kaimo tavernos pusryčius.

– Gerai, netrukus viskas bus paruošta, – pasakė trindamas delnus. – Kavos gersit?

– Taip, ją patys galim pasidaryti, – pasakiau, bet Sokratas liepė sėstis prie stalo ir įsijausti į svečių vaidmenį. Įsijautėm, o bičiulis tiesiog švytėjo iš laimės ant stalo nešdamas lėkštę po lėkštės.


– Ką gi, mielieji, šiandien pusryčiams – ryte nuskintų pomidorų salotos su šviežiausiu alyvuogių aliejumi 'ahureleo', kvapniais bazilikų lapeliais ir laisvai po Baltuosius kalnus besiganančių kietuoju Sfakios avių pieno sūriu 'graviera', – skanią tiradą kaip žirnius į sieną bėrė Sokratas. – Prie salotų – omleto suktinukai, kuriems visada turiu šviežių kaimiškų kiaušinių, šįsyk juos gaminau su džiovintais kalnų dašiais ant šlakelio alyvuogių aliejaus, o ragauti siūlau su riebiu Epyro karvių varškės sūriu. Desertui – ožkų pieno jogurtas su tyriausiu čiobrelių medumi, granatų sėklomis, cinamonu ir smulkintais mėtos lapeliais.

Tiesą pasakius, be jokio kąsnio burnoje mes jau valgėme, suprasdami, iš kur tie atsiliepimai apie nerealius Sokrato pusryčius: jis įvaldęs meną savo svečius pirmiausia pasotinti akimis ir ausimis, o tik paskui – subtiliais skonių deriniais.

Bijau, kad nuo šiol pabudus pas Sokratą labiau už kalnus rūpės pusryčiai ir norint išsivaduoti iš pagundų reikės kaip mantrą kartoti jo bendravardžio filosofo prieš 2400 metų pasakytus žodžius: „Mes ne tam gyvename, kad valgytume, o valgome tam, kad gyventume“ 🍅 🍳 😋

#manokreta #Kretosvalgiai #Sokratas #omletas #ruduoKretoje #AudriusManoKreta [Spauskite čia >>> jei norite sužinoti daugiau apie asmeninį atostogų planą. O apie kretietiškas maisto gerybės galite pasiskaityti čia >>]

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.