google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Parodoje Heraklione

Gera suprasti, kad padarei gerą darbą. Ir dabar tas jausmas turėtų aplankyti kiekvieną aktyvų Kretos lietuvį.

Anądien su žmona įeidami į Herakliono miesto centrą per Didžiosios Pilies gynybinės sienos Naujuosius vartus (gr. Καινούρια Πόρτα) pamatėme didžiulį plakatą su garsiausio Graikijos rašytojo ir filosofo Niko Kazantzakio portretu ir kvietimu į parodą „Odisėja“ Jėzaus vartuose, t.y. senajame, dar 1587 metais venecijiečių pastatytame gynybinės miesto sienos praėjime prie tų pačių Naujųjų vartų.

Ar galima tikėtis tokioje parodoje pamatyti ką nors lietuviško? Pasirodo, galima! Niko Kazantzakio garsiausio romano „Graikas Zorba“ vertimų į užsienio kalbas apžvalgos stende – ir lietuviškos knygos viršelis!

Absoliučiai nesunku suprasti, kaip jis ten atsidūrė. Pernai rudenį per Kretos lietuvių susitikimą Niko Kazantzakio muziejui Myrtia kaime padovanojome pirmąjį 1978 metų „Graiko Zorbos“ leidimą lietuvių kalba (apie tai išsamiau skaitykite čia: https://goo.gl/krASRs). O medžiagą parodai Jėzaus vartuose rinko būtent minėtojo muziejaus darbuotojai: jie į stendą ir įtraukė lietuvišką „Graiką Zorbą“. #manoKreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #Heraklionas #GraikasZorba

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.