google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

"Papara" - kas tai yra?

'Papara' (gr. παπάρα) – šiuo linksmu žodžiu kretiečiai linkę apibūdinti ne patiekalą, o valgymo būdą: atsilauži minkštos baltos duonos gabaliuką, pamirkai į alyvuogių aliejų arba kokį kitą padažą, kuris, pavyzdžiui, liko nuo skaniai suvalgytų salotų arba troškinio – ir dedi į burną. Pastarosiomis dienomis Kretos tavernose 'paparinam' dažniau nei įprastai, nes kiekvienas šeimininkas nori pasigirti juo – ką tik išspaustu šviežiu alyvuogių aliejumi, kuris skaniai pasičepsint vadinamas 'ahureleo' (gr. αγουρέλαιο).„Valgyk kuo daugiau – kad stiprus ir sveikas būtum!“ – dėdė Nikas ant stalo padeda pilną lėkštę su 'ahureleo' ir kepalą baltos šviežios duonos. Ką tik išspaustas alyvuogių aliejus nėra skaidrus, bet jame puikiausiai atsispindi dėdės Niko veidas. Gerokai tirštesnis už įprastinį – be didelių pastangų prikimba prie duonos kaip užtepas. Kvepiantis ką tik nupjauta žole – jos skonis juntamas su kiekvienu kąsniu. Toks stiprus, kad maloniu kartumu net gerklę nudegina. „Tai sveikatos skonis!“ – žinovo pirštą į viršų pakelia dėdė Nikas ir pastumia lėkštę arčiau manęs.


Kretiečiai įsitikinę, kad 'ahureleo' yra pats didžiausias sveikatos šaltinis. Kaip rašiau pernai apžvelgdamas alyvuogių aliejaus šviežumą (tekstą rasite čia: http://bit.ly/35cHqLq), mitybos ekspertai nelabai su jais sutinka ir sako, kad tinkamai laikomas alyvuogių aliejus laikui bėgant nepraranda savo maistinių savybių – jis yra toks pat vertingas organizmui kaip 'ahureleo'. Tik skonis keičiasi, po 2-3 mėnesių tas žoliškas kartumas taps gerokai švelnesnis, bet 'papara' bus tokia pati – su skaniais pasičepsėjimais 😋 🌿🥖


#manokreta #alyvuogiųaliejus #Kretosaliejus #ruduoKretoje #ekskursijosKretoje #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.