google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Šefo pankolioblynis

– Pankolioblynis. – Kas? – Pankolioblynis, – kikendamas pakartojo bičiulis Nektarijus, prieš mane padėdamas lėkštę su keptuvėje iškeptu į kiaušininę kiek panašiu patiekalu. – Pirmą kartą Kretoje girdžiu tokio valgio pavadinimą. Iš kokios močiutės receptų skrynelės jį ištraukei? – klausiu Nektarijaus, kuris dažnai mane nustebina pagal senąsias tradicijas pagamintais išskirtinai Kretai būdingais patiekalais.

– Šįsyk pats sugalvojau, – toliau kikeno bičiulis. – Tiek dabar pankolių aplinkui, kad ėmiau sukti galvą, ką dar galėčiau iš jų pagaminti apart įdaro tradicinei 'marathopitai' (ji irgi panaši į blyną su smulkintų pankolių įdaru – past.). Taip gimė idėja į paprastą lietinių tešlą pridėti daug daug pankolių lapų – gavosi pankolioblynis. – Tuos gigantiškus pankolius apskabei? – nustebau, rodydamas panašų į tą, kurio nuotrauka dalinausi vakar čia: https://bit.ly/2vdWrMw – O ne! Iš tų gigantų jokios naudos, jie jau peraugę, – paaiškino Nektarijus. – Bet pievos pilnos jaunų pankolių, jų ir prisirinkau. Ragauk! Puikiai tinka pusryčiams!

Kretos tavernose dabar daug valgių iš pievų, kurios gausiai žaliuoja po žiemos liūčių džiugindamos salos gyventojus mėgiamais laukiniais žolynais. Juolab dabar – pasninkas, kurio kretiečiai šventai laikosi iki Velykų (jos Graikijoje šiemet balandžio 28 d.), ieškodami būdų, kaip įdomiau pradžiuginti skrandžius. Jei dabar lankotės Kretoje, naudokitės proga ragauti patiekalus iš žolynų, nes vasarą apie juos galima tik pasvajoti.

O jei kažkam norėsite papasakoti pankolioblynio receptą (jis visai nesudėtingas: kiek lietinių tešlos, tiek ir smulkintų pankolių lapų), žinokite, kad lietuvišką šio patiekalo pavadinimo vertimą padariau iš Nektarijaus sugalvoto graikiško žodžio 'marathotiganiti' (gr. μαραθοτηγανίτη). Skamba taip pat mistiškai kaip ir pankolioblynis. Skanaus! 😉🥙🌵

#manokreta #pavasarisKretoje #Kretosvalgiai #pankoliai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.