google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Pandemijos iššūkiams įveikti!

Kretos samanė, prie laužo kepta aviena, nauja daina – pandemijos iššūkiams įveikti! 😲 Kelios iniciatyvos, kurios nustebino kretiečius.

✅ Vakar švenčiant graikiškas Velykas (apie jas plačiau pasakojau čia: https://bit.ly/2xJFLRY) dvi garsios Kretos verslininkų šeimos – Kalathakiai ir Chalkiadakiai – salos sostinėje Heraklione išvežiojo toną tradiciškai keptos avienos ir 1500 raudonų velykinių kiaušinių tiems, kas dirbo per šventę: ligoninių ir greitosios pagalbos personalui, policininkams, pakrančių apsaugos pareigūnams, gaisrininkams gelbėtojams.

✅ Pandemijos pradžioje Graikijos pasienį apgulus pabėgėliams iš Turkijos pusės, Kretoje susibūrė daugiau kaip 1000 savanorių, kurie išvyko į pagalbą pasieniečiams ir pabėgėlių stovyklų personalui. Įsismarkavus pandemijai savanoriai tapo pagalbininkais tiek medikams, tiek savivaldybių koordinatoriams. ✅ Netikėtą pagalbą pasiūlė tradicinės kretietiškos vynuoginės samanės – raki / tsikudjos – varytojai: Herakliono tradicinių distiliuotų gėrimų gamintojus vienijanti asociacija paskelbė skirsianti 4–5 tonas stipraus alkoholio, tinkančio medicininių dezinfekcinių priemonių gamybai. Jei reikės didesnio kiekio, vėl savo krosnis užkurs distiliuotojai, kad antru varymu iš turimos silpnesnės tsikudjos išvarytų stipresnę. ✅ Graikijos aviakompanija „Aegean Airlines“ paskelbė akciją aukoti programos „Miles+Bonus“ taškus medikų skrydžiams. Paaukotus taškus aviakompanija patrigubina ir dovanoja aviabilietus medikams: jų darbo bei vėlesnėms poilsio kelionėms. „Aegean Airlines“ jau padovanojo daugiau kaip 20 tūkst. aviabilietų, iš jų – beveik 2500 perduoti Kretos pagrindinių ligoninių – Herakliono universitetinės ir Chanios šv.Jurgio – medikams. ✅ Bendrą dainą prasidėjus karantinui virtualiai įrašė Kretos liaudies dainiai – visos lėšos, kurias sugeneruos daina radijo ir televizijos eteryje bei internete skiriamos didžiausią krūvį pandemijos metu turinčiai Atėnų ligoninei „Sotiria“. Pagal Teofilio Christulakio eiles sukurta Adonio Martsakio daina – apie pavasarį: „Kas matė pavasarį tuščiomis gatvelėmis, uždarytais langais ir tuščiais stalais kiemuose...“ Jos ir kviečiu pasiklausyti. Tai tik keletas pandemijos sąlygotų iniciatyvų, susijusių su Kreta. Be abejo, jų yra gerokai daugiau. Kaip ir Lietuvoje. Internete užtikau tokį lietuviškų pandeminių iniciatyvų sąrašą – https://bit.ly/3bnYz83 – tikiu, kad tokie sąrašai tiek Lietuvoje, tiek Kretoje pildysis ir pildysis.


Video galima pažiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=7YSXczhQO4Y

Liekam namie 🏠 Būkime sveiki 💪 Būkime vieningi ☀️ #manokreta #videoKreta #Velykos #karantinas #koronavirusas #Graikija #Greece #kreta #crete #AegeanAirlines #pavasarisKretoje #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.