google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Diktynos orfis ir violetinė orchidėja-drugelis

Du nuostabūs atradimai per pavasarinį Kretos lietuvių susitikimą – kelyje į Stavros kyšulį užtiktos laukinėje gamtoje augančios orchidėjos: Diktynos orfis ir violetinė orchidėja-drugelis.

Suskaičiuota, kad pavasarį salos kalnų papėdėse bei slėniuose žydi 82 orchidėjų rūšys, 12 iš jų būdingos tik Kretai. Būtent toks yra Diktynos orfis, kurį senovės Romos gamtininkas Plinijus Vyresnysis pavadino Mino civilizacijos laikais garbintos kretietiškos deivės Vritomartis antruoju vardu – Diktyna (vėliau ji buvo tapatinama su senovės graikų deive Artemide).


O violetinę orchidėją-drugelį kaip atskirą rūšį visai neseniai išskyrė Graikijos salų gėles klasifikuojantis botanikas Antonis Alibertis, kurį kolegos vadina Kretos orchidėjų medžiotoju. Lotyniškame šios orchidėjos pavadinime nuo šiol įrašyta jo pavardė: 'anacamptis papilionacea ssp. alibertis'.


Kretoje augančios orchidėjos labai mažos, kai kurių žiedai – vos nago dydžio, todėl reikia turėti įgudusią akį tarp smulkių kalnų žiedelių pastebėti orchidėją. Už šių dviejų gražuolių atradimą ir nuotraukas dėkoju kartu keliavusiam Aleksandrui Hamawi. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretosaugalai #Kretosgėlės #orchidėjos

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.