google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

NUOTAKOS, filmas

Vakaro filmas kovo 8-ajai 🌷 📽 Ypač rekomenduoju pažiūrėti tiems, kas galvoja, kad iš kalendoriaus turi būti išbraukta tarptautinė Moters diena. Nes dar nepraėjo nė 70 metų (!), kai Graikijoje moterys gavo pilną balso teisę rinkimuose. Filmas „Nuotakos“ nukelia į dar ankstesnius laikus, į 1922-uosius, kai pietų Europos šalyse buvo kur kas daugiau problemų nei lygios teisės. Kuo tais laikais gyveno Graikijos ir aplinkinių valstybių moterys?

Po žiauraus I-ojo pasaulinio ir po 1919–1922 metais vykusio Graikijos–Turkijos karo, Balkanų ir Mažosios Azijos moterys troško paprasčiausios šeimyninės laimės. Todėl vykdavo jos ieškoti už Atlanto – į JAV ir Kanadą, su savo būsimais vyrais susituokduodamos net jų gyvai nemačiusios: popai cerkvėse nuotakas sutuokdavo su įsivaizduojamais jaunikiais arba jų nuotraukomis.

Apie septynis šimtus tokių jaunamarčių ir jų kelionę iš Konstantinopolio per Viduržemio jūrą bei Atlanto vandenyną į Niujorką ir pasakoja 2004 metais graikų režisieriaus Pantelio Vulgario (gr. Παντελής Βούλγαρης) sukurta ir garsaus JAV kino metro Martino Skorcezės (ang. Martin Scorsese) prodiusuota romantinė drama „Nuotakos“, graikiškai – „Nyfes“ (gr. Νύφες). Tai – filmas apie moterų lūkesčius ir viltis, apie meilės troškimą ir pareigos jausmą. Tai – remiantis istoriniais faktais sukurtas pasakojimas, kuris neabejotinai sukels emocijų audrą.

Pradėję žiūrėti „Nuotakas“ neišsigąskite graikų kalbos (jeigu jos nemokate) ar graikiškų subtitrų: didžioji filmo dialogų dalis – anglų kalba, juostoje be šių dviejų taip pat skamba rusų, italų, turkų kalbos. Pirmą kartą filmą kartu su žmona žiūrėjome pradėję mokytis graikų kalbos ir puikiai supratome jo esmę iš angliškų ir rusiškų dialogų. Pilnai angliškai dubliuoto filmo internete nepavyko rasti, pilnai rusiškai dubliuotą filmą rasite nuorodoje - spauskite čia >>

Beje, keletas filmo scenų filmuotos Kretoje – Chanios mieste ir jo apylinkėse, o venecijietiškas Chanios jūrų švyturys įkomponuotas kombinuotose kadruose vaizduojant tų laikų Konstantinopolį.

Gero vakaro kino! 🎥 👁

P.S. Graikijoje moterys pilną balso teisę rinkimuose gavo 1952 metais. Iš Europos šalių paskutinės balso teisę moterims suteikė Šveicarija 1971 metais ir Lichtenšteinas 1984 metais. Ar dar kyla abejonių dėl to, kam reikalinga tarptautinė Moters diena? #kovo8 #Motersdiena #kinasGraikija #kinasKreta #filmaiGraikija #filmaiapieGraikiją #Nyfes #Nuotakos #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.