google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Nuostabioji cezalpinija

Rojaus paukštis žydi ir Kretoje. Įmantriais žiedais pasipuošusius augalus užtikau viename Paleochoros kurorto kiemelyje. Kretiečiai mažai ką apie juos žino, nes jie atkeliavę iš Pietų Amerikos, daugiausiai Argentinos ir Urugvajaus. Tenykščiai indėnai šiuos augalus naudojo gydydami kosulį ir opas, taip pat tikėjo, kad šaknų nuoviras gali padėti nutraukti ankstyvą nėštumą.

Tačiau botanikai nurodo, kad pupinių šeimai priklausantis rojaus paukštis yra toksiškas: jo ankštys bei sėklos gali sukelti stiprų vėmimą bei pilvo skausmus. Ir rojaus paukščiu jo nevadina, moksliškas augalo pavadinimas – nuostabioji cezalpinija (lot. Caesalpinia gilliesii). Toks vardas duotas XVI amžiaus italų botaniko Andrea Caesalpini garbei. Rojaus paukščiais cezalpinijas pavadino turkai, ėmę jas auginti savo sodeliuose. Osmanų imperijos klestėjimo metais šis pavadinimas pasklido ir po kitus kraštus, kurie priklausė imperijai. Deramai prižiūrimos cezalpinijos Kretoje žydi kaip tik dabar, rugsėjį. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretosaugalai #Kretosgėlės #Nuostabiojicezalpinija #Caesalpiniagilliesii

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.