google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Džiaugsmo kambarys numizmatams

Įdomiai ir informatyviai sudėliota monetų ir popierinių kupiūrų kolekcija Kretos istorijos muziejuje Heraklione. Nors per daug nesidomiu pinigų istorija, prie šios ekspozicijos užtrukau ilgiau nei prie panašių kituose muziejuose. Pirmiausia dėl įdomaus pateikimo. Antra – dėl tokių žemėlapių, kaip šis: jame sužymėti antikos miestai Kretoje, kurių kiekvienas turėjo savo valiutą. Beje, daugelis – gana tvirtą valiutą. Ir trečia – dėl išties įspūdingų eksponatų. Asmeniškai mane ypatingai sudomino 25 drachmų kupiūra, kurią išleido ne Graikijos, o Kretos bankas (!) tuo metu, kai sala buvo nepriklausoma valstybe, o tai truko neilgai – nuo 1898 iki 1913 metų.

#manokreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #istorijosmuziejus #Heraklionas #Heraklion #numizmatika #numizmatiams

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.