google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Nidos plokščiakalnis Kretoje

Nida. Taip, Kretoje irgi yra Nida. Tik ne prie jūros, o aukštai kalnuose. Kretietiška Nida – tai 1400 metrų aukštyje esantis plokščiakalnis Psiloričio kalnuose, kurie pagal seną tradiciją dar vadinami Ida kalnais, nors dabar Ida vis dažniau vadinama tik aukščiausia Psiloričio viršūnė (2456 m virš jūros lygio), kurios papėdėje ir yra Nidos plokščiakalnis.

Nėra jokių abejonių, kad žodis 'Nida' yra kilęs nuo 'Ida', kuris senojoje graikų kalboje reiškė aukščiausiąjį Dievą, tapatinamą su Dzeusu, juolab pagal mitą būtent šalia Nidos plokščiakalnio esančiame urve Idos kalno prieglobstyje jis užaugo ir sustiprėjo. Bet žodis 'i-da' – dar senesnis negu mitai apie Dzeusą, nes jis minimas tuose ligi šių dienų neiššifruoto ankstyvosios Mino civilizacijos linijinio rašto A tekstuose, kurie, kaip spėja istorikai, yra susiję su senuoju minojiečių tikėjimu.


Raidė 'N' prie žodžio 'Ida' nurodo artumą – „prie Idos“. Nors kai kurie kretiečiai linkę tvirtinti, kad 'N' raidė yra nuoroda į graikišką žodį 'niata', reiškiantį jaunystę, nes Nidos plokščiakalnis net ir per didžiausius vasaros karščius trykšta gyvybe – čia žaliuoja žolė tol, kol jos neužkloja sniegas.


Įsižiūrėkite į nuotrauką: dešinėje matosi pabirusi avių kaimenė. Gyvuliams Nidoje vasarą – tikra atgaiva, nes čia apie dešimčia laipsnių vėsiau negu prie jūros, o ir žolės nė kiek netrūksta. #manokreta #atostogosKretoje #atostogos #ekskursijos #ekskursijosKretoje #Kretospeizažas #kalnai #Kretoskalnai #Nida #Nidosplokščiakalnis #Psiloritis #Minocivilizacija

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.