google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Nerealus kepsnys iš…

– Kokia nereali jautiena! Tu net neįsivaizduoji, kaip man žuvis įgriso, taip norėjosi gerai paruoštos mėsos. Ir šita jautiena – tiesiog fantastiška! – iš pasitenkinimo tirpo atėnietis Michalis, per atostogas pietų Kretoje užsukęs į savo bičiulio Aristidžio taverną.

– Valgyk, valgyk, – patapšnojo per petį Aristidis Michaliui nusišypsodamas kretietiškai šelmiška šypsena.

Michalis kirto į abu žandus, dėkodamas Aristidžiui už šventę skrandžiui ir girdamas jo žmoną Aną už sugebėjimą šitaip skaniai paruošti jautieną. Kai lėkštė buvo išlaižyta, Aristidis prisėdo prie savo draugo iš Atėnų.


– Ar žinai, kokia tai buvo „jautiena“? – paklausė.

– Pati skaniausia, kurią kada nors esu valgęs! – atšovė Michalis.

– O ką pasakytumei sužinojęs, kad ta „jautiena“ – ne mėsa, o žuvis? – šyptelėjo Aristidis. – Drauge mano, tu ką tik pasičepsėdamas sukirtai du gabalus šviežut šviežutėlio tuno! Pasak Aristidžio, papasakojusio man šitą istoriją, jo bičiulis Michalis po tokių žodžių neteko amo. Be amo likau ir pats paragavęs Aristidžio „jautienos“. Bandžiau išsiklausinėti, iš kur jis tokį tuną gauna? kaip išlaiko? kaip paruošia, kad jis būtų tokios raudonos spalvos kaip jautiena?

– Jei kurioje nors tavernoje užsakysi tuno ir tau jį atneš ne raudoną kaip jautienos gabalą, o rudą – vadinasi, pagavus žuvį į jos audinius pateko kraujo, – postringavo Aristidis, nenorėdamas per daug leistis į detales. – Geras žvejys daro viską, kaip taip nenutiktų, nes nuo to priklauso ir jo uždarbis, ir jo statusas tarp kitų žvejų. Akivaizdu, kad Aristidis žino, pas ką įsigyti žuvį. Ir puikiai išmano, kuo ką vaišinti, kad paskui norėtumei į jo taverną sugrįžti vėl ir vėl. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretosvalgiai #maistasKretoje #gourme #jūrosgėrybės #jūrosgėrybiūpatiekalai #žuvis #tunas #tunokepsnys #kepsnys

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.